روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تئاتر، نمایش هــویت و مدنیت انسانی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تئاتر، نمایش هویت و مدنیت انسانی است ، نمایش هنری است که گفت و گو با آن با وجه های مختلف آغاز می شود؛ چرا که انسان از زمانی که هنرمندانه سخن گفتن را با دیگری آغاز کرد زبان تئاتر نیز از همان زمان ایجاد شد.
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین افتتاحیه ساختمان جدید خانه تئاتر واقع در خیابان سمیه تهران تصریح کرد: اهالی تئاتر امروز صاحبخانه شده است که با آغاز به کار این خانه می توانند بهره بهتری برای هنر نمایش ببرند. وی نشان کرد: تئاتر زبان نقد است و انسان از زمانی که خواست هنرمندانه نقادی کند با زبان تئاتر سخن گفت.
صالحی با تاکید بر اینکه تئاتر، هنری به زبان مردم است اظهار کرد: از زمانی که جمعیت ها شکل گرفتند و انسان خواست با زبان هنری صحبت کند تئاتر متولد و زبان هنر مردمی شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه با تلاش گسترده بسیاری افراد چنین فضایی(ساختمان جدید خانه تئاتر) آماده شده است تا جمع هنرمندان با خیالی راحت گرد یکدیگر قرار گیرند گفت: هنرمندان باید این هنر را به عنوان وجه مدنیت انسانی ، پویا تر کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز