روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 33
  • 969
  • 1,384,309
تابستان ۹۶، تمرین مهم آذربایجان شرقی برای تبریز ۲۰۱۸

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر استان گفت: پیش بینی می کنیم در تابستان سالجاری با حجم عظیمی از مسافرین در تبریز و برخی شهرستان های استان مواجه شویم که به همین دلیل می توان گفت، تابستان ۹۶، تمرین مهم آذربایجان شرقی برای استقبال از تبریز ۲۰۱۸ خواهد بود.
محمد صادق پورمهدی در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان با تقدیر از زحمات تمامی دستگاه های دخیل در موضوع سفرهای نوروزی گفت: گزارش ویژه این ایام به صورت یک ویژه نامه و با در نظر داشتن تمامی پیشنهادات و انتقادات، توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چاپ شود.
وی با اشاره به نتیجه نظرسنجی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از مسافرین نوروزی تصریح کرد: بر اساس این نظر سنجی، ۸۵ درصد افرادی که به شهرستان های استان سفر کرده اند از نحوه ارائه خدمات به آنان ابراز رضایت داشته و همدلی و هماهنگی بین تمامی مسئولین استان را نقطه قوت اذربایجان شرقی در مقایسه با استان های دیگر قلمداد کرده اند.
وی با تاکید بر اهمیت توجه به مقوله گردشگری و توریسم به عنوان یکی از منابع ایجاد درآمد پایدار برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه عنوان کرد: با توجه به گسترش روزافزون علم و فناوری و بخصوص فضای مجازی، دیگر بحث مرز در جهان، معنا و مفهوم خاصی ندارد و باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد.
قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر استان گفت: باید پاشنه پای خود را محکم بکشیم و با تمام توان برای تقویت زیرساخت های گردشگری و جذب مسافرین داخلی و خارجی به استان اقدام کنیم.
پورمهدی گفت: باید در تابستان امسال، استان را برای استقبال از مسافران در تبریز ۲۰۱۸ آماده کنیم.
وی اظهار کرد: پیش بینی می کنیم در تابستان امسال با سیل عظیمی از مسافرین داخلی و خارجی به شهرستان های استان و بخصوص تبریز مواجه شویم.
وی با بیان اینکه ۴۰ درصد از اقتصاد استان مربوط به حوزه خدمات است ابراز کرد: گردشگری و توریسم یکی از حوزه های مهم بخش خدمات است و توجه ویژه به این بخش می تواند باعث ایجاد هزاران شغل مستقیم و غیرمستقیم جدید در استان شود.
پورمهدی از آبدار خواست که هماهنگی های لازم با هتلداران استان برای استفاده از افراد متخصص و مسلط به زبان انگلیسی و عربی در آستانه تبریز ۲۰۱۸ را انجام دهد.
وی در بخشی از سخنان خود گفت: مخالف اجاره دادن خانه های شخصی به مسافرین نیستیم ولی این موضوع باید با همکاری و اطلاع دستگاه های دخیل در امر همچون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام شود.
وی همچنین بر ضرورت استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت رسانه ملی و فضای مجازی در راستای شناساندن هرچه بیشتر استان به گردشگران داخلی و خارجی تاکید کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین در واکنش به اظهارات یکی از اعضای جلسه مبنی بر عدم توجه کافی به موضوعات فرهنگی در هتل ها و مراکز اقامتی استان گفت: موضوعات فرهنگی و بومی همچون موسیقی سنتی و آشنایی با فرهنگ بومی مردم آذربایجان در هتل ها و مراکز اقامتی استان اندک اندک پیگیری و اجرا می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز