روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 817
  • 1,001
  • 1,358,974
تاثیر توقیف بی‌دلیل فیلم‌ها در کاهش انگیزه سرمایه گذاری بخش خصوصی

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار ان با اشاره به اینکه مشوق‌های درخورتوجهی به بخش خصوصی جهت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فرهنگی به ویژه سینما داده نمی‌شود، گفت: به یقین صرفا با معافیت مالیاتی نمی‌توان در میان بخش خصوصی به این منظور رغبت ایجاد کرد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت باید مشوق‌های ویژه‌ای برای ساخت و ساز سینماها در اختیار بخش خصوصی علاقه‌مند قرار دهد؛ از جمله این مشوق‌ها زمین‌های رایگان و وام‌های مناسب است.
وی با بیان اینکه سینماروها در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده‌اند لذا باید به این رغبت مردم توجه ویژه نشان کرده و با افزایش سالن‌های سینما تمایل به هنر را در جامعه گسترش داد، افزود: بی‌توجهی به فرهنگسازی و استقبال از رغبت مردم در سال‌های اخیر به سینما، آسیب به بدنه سینما را به دنبال دارد؛ در حالی که افزایش سالن‌های سینما علاوه بر ایجاد اشتغال رونق این هنر صنعت را به دنبال دارد.
مازنی همچنین به تاثیر توقیف بی‌دلیل و خلاف قانون فیلم‌ها ازسوی دستگاه‌ها و افراد غیرمرتبط در کاهش انگیزه بخش خصوصی به منظور سرمایه گذاری در این بخش اشاره کرد و افزود: به‌یقین لطمه به اقتصاد سینما به معنای لطمه به اقتصاد مقاومتی است. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه استاندارهای فعال برای جذب سرمایه از بخش خصوصی بسیج شده‌اند اما متاسفانه فرهنگ در میان این تلاش‌ها مغفول باقی می‌ماند، اضافه کرد: متاسفانه مرتب مجتمع‌های وسیع مسکونی و تجاری بدون در نظر گرفتن امکانات فرهنگی همچون سینما، کتابخانه و… ساخته می‌شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز