روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 50
  • 948
  • 1,355,388
تاثیر خشک شدن دریاچه ارومیه در بروز بیماری ها به زودی اعلام می شود

مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: طرح تاثیر خشک شدن دریاچه ارومیه روی بروز بیماری ها توسط دانشگاه های ارومیه و تبریز در حال انجام است و نتایج آن تا پایان اسفندماه اعلام می شود.
مسعود تجریشی در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در نشست خبری افزود: در این طرح ۴٠ هزار نفر از اهالی اطراف دریاچه ارومیه از لحاظ تاثیر احتمالی خشک شدن دریاچه روی ژنتیک آنها، بررسی می شوند.
وی با بیان این که تصاویر ماهواره ای نشانگر افزایش سطح ازون در دریاچه است، ادامه داد: در بسیاری از مناطق دنیا که تجربه خشک شدن دریاچه ها را دارند، سرطان افزایش یافته است که یک علت آن افزایش برگشت ازون است.
تجریشی افزود: برگشت ازون در سطح دریاچه ارومیه در ۵ سال گذشته ۵/ ۲ برابر افزایش یافته است؛ اکنون با همکاری دانشگاه های شریف و مراغه تعدادی دستگاه برای شناسایی میزان نمک در خاک دریاچه و اطراف آن نصب شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز