روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 817
  • 779
  • 1,330,329
تاثیر رژیم غذایی مدیترانه‌ای بر درد مزمن ناشی از چاقی

متخصصان سلامت و تغذیه معتقدند رژیم غذایی مدیترانه‌ای برای بهبود افرادی که از اضافه وزن رنج می‌برند و دچار درد مزمن ناشی از چاقی هستند مفید است.
مطالعه انجام گرفته روی ۹۸ زن و مرد ۲۰ تا ۷۸ ساله نشان داد رژیم غذایی سرشار از گوشت ماهی، میوه، سبزیجات، خشکبار فوائد بیشماری برای سلامتی دارد.
همچنین در این بررسی مشخص شد چرا مصرف این خوراکی‌ها به کاهش درد مرتبط با چاقی مرتبط است.
متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: از آنجایی که افراد چاق مبتلا به درد مزمن معمولا دچار درجه بالایی از التهاب هستند خوراکی‌هایی با خاصیت ضد التهابی می‌تواند توضیح دهنده علت کاهش میزان درد باشد.
“چارلز ایمری” محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه دولتی اوهایو گفت: اگرچه رابط بین چربی بدن و درد در مطالعات قبلی نشان داده شده بود اما مکانیزم آن پیش از این مشخص نبوده است.
وی افزود: در این بررسی عادات غذایی شرکت کنندگان و پاسخ‌های آنها به پرسش‌هایی در مورد دردی که تجربه کرده‌اند مورد مطالعه قرار گرفت. همچنین فاکتورهای دیگری همچون سن، سلامت روان و استفاده از داروهای مسکن مورد ارزیابی قرار گرفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز