روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تاثیر مریم بر زندگی هزاران زن، زنده خواهد ماند

رئیس دانشگاه استنفورد در واکنش به درگذشت نابغه ریاضی ایران و جهان گفت: مریم بسیار زود از پیش ما رفت اما تاثیر وی بر زندگی هزاران زنی که برای دنبال کردن ریاضی و علمی که او منبع الهام شان بود؛ زنده خواهد ماند.
درگذشت پروفسور مریم میرزاخانی نابغه ریاضی جهان ،برنده مدال فیلدز و استاد ریاضی دانشکاه استنفورد واکنش رئیس این دانشگاه مطرح دنیا را برانگیخت.
مارک تسیر لاویگنه رئیس دانشگاه استنفورد گفت که مریم بسیار زود از پیش ما رفت اما تاثیر وی بر زندگی هزاران زنی که برای به دنبال کردن ریاضی و علم که او منبع الهام شان بود زنده خواهد ماند. وی در ادامه اذعان داشت که مریم تئوریزیسین برجسته ریاضیات و فردی فروتن بود که افتخارات(مدال هایش) را فقط به جهت اینکه ممکن است دیگران را تشویق به پیروی از مسیر خود کند، قبول می کرد. همکاری وی هم به عنوان نقش نمونه و هم به عنوان یک محقق مهم و پایدار است و احساس فقدان وی عزتمندانه در اینجا یعنی استنفورد و در سرتاسر جهان وجود خواهد داشت.
همچنین همکاران میرزاخانی وی را بلند همت، مصمم و بی باک در مقابل مشکلاتی خواندند که دیگران قادر به انجام آنها نبودند. آن ها اذعان داشتند که مریم به جای انتخاب راه آسانتر، مسیر سخت را انتخاب کرده بود. دختر جوان این بانوی فرهیخته ایرانی نیز مادر خود را در حال کار به یک نقاش تشبیه کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز