روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 674
  • 857
  • 1,393,967
تامین آب شرب شهرک خاوران احداث بزرگترین ورزشگاه سرپوشیده در تبریز

معاون عمرانی شهردار منطقه ۹ تبریز با اشاره به مشکل آب شرب منطقه خاوران تبریز تصریح کرد: با تست‌های هیدرولیکی، آماده تزریق آب به منطقه هستیم تا اهالی شهرک از آب شرب بهره ببرند.
سیروس قراچورلو اظهار کرد: پروژه شهرک خاوران در وسعتی به اندازه ۸۰۰ هکتار مابین سه اتوبان شهید کسایی، پیامبر اعظم و شهدای غواص در منطقه خوش آب و هوای تبریز قرار دارد.
وی با بیان اینکه در شهرک خاوران خیابان کمتر از ۱۲ متر وجود ندارد، افزود: ۶ کیلومتر لوله‌کشی گاز و ۱۶ کیلومتر لوله‌کشی انشعبات آب در این منطقه وجود دارد.
معاونت عمرانی شهرداری منطقه ۹ تبریز با اشاره به مشکل آب شرب منطقه خاوران تبریز تصریح کرد: با تست‌های هیدرولیکی، آماده تزریق آب به منطقه هستیم تا اهالی شهرک از آب شرب بهره ببرند.
وی سه پروژه شاخص شهرک خاوران را مطرح کرد و ادامه داد: پروژه ۵۵ هکتاری با جابه‌جایی یک میلیون متر مکعب خاک، پروژه ۱۲۰ هکتاری که در مرحله اجرایی بوده و پروژه آماده‌سازی بخش مرکزی خاوران است.
قراچورلو به ساخت پارک ائل‌‌باغی اشاره کرد و گفت: این منطقه یک پارک ناشناخته بوده که در مساحت ۲۰۰ هکتار با ۱۳۰ هزار درخت منطقه‌ای بکر و زیبا در تبریز ایجاد کرده است.
وی افزود: اگر درختان این منطقه رسیدگی لازم را ببینند، در چند سال آینده به جنگل بزرگی خواهد شد.
معاونت عمرانی شهرداری منطقه ۹ تبریز خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت مکانی ائل‌باغی که مابین پارک بزرگ ائل‌‌گلی و اتوبان شهید کسایی قرار دارد و از آنجایی که پارک ائل‌گلی بسیار پرجمعیت و شلوغ است نیاز به سرریزی جمعیت دارد که بهترین راه جذب به سمت پارک ائل‌باعی است.
پل طبیعت حلقه واصله پارک ائل‌گلی با ائل‌باغی
وی ادامه داد: متأسفانه اتوبان شهید کسایی بین پارک ائل‌‌گلی و ائل‌باغی قرار دارد و از این رو تصمیم به ساخت پل طبیعت در این حد فاصل هستیم.
قراچورلو با اشاره به ساخت پل معلق برکه و چند طرح دیگر برای جذب هموطنان به پارک ائل‌باغی افزود: علاوه بر ورودی اصلی فعلی، ورودی دیگری برای پارک ائل‌باغی از انتهای پارک ائل‌گلی در دست مطالعه است که بعد از ساخت به ورودی اصلی پارک تبدیل خواهد شد.
وی با تأکید به اینکه تبریز ۲۰۱۸ نمایشگاه بین المللی بزرگی برای ماست، تصریح کرد: در راستای تبریز ۲۰۱۸، مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز در یک قطعه زمینی با متراژ یک هکتار از سال گذشته آغاز به‌کار کرده که تا فصل تابستان سال جاری افتتاح خواهد شد.
احداث مرکز همایش‌های بین‌المللی برای تبریز ۲۰۱۸
معاونت عمرانی شهرداری منطقه ۹ تبریز با بیان اینکه مرکز همایش‌های بین‌المللی با سالن اصلی به ظرفیت یک۲هزار و ۵۰۰ نفر که سالنی منحصر‌به فرد خواهد بود همچنین دارای پارکینگ به ظرفیت ۵۰۰ خودرو خواهد بود.
وی افزود: سیستم تصفیه آب فاضلاب مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز تصفیه شده و دوباره مورد استفاده در فضای سبز منطقه قرار خواهد گرفت.
قراچورلو به ساخت مرکز سوغات‌سرای تبریز در کنار سالن همایش‌های بین‌المللی اشاره و افزود: این مرکز به گونه‌ای سوغات اصیل شهر تبریز را به‌ نمایش خواهد گذاشت.
احداث بزرگترین ورزشگاه سرپوشیده کشور در تبریز
وی طرح ادغام مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز با ورزشگاه سرپوشیده ۱۵ هزار نفری خاوران را مطرح کرد و گفت: با این طرح می‌توان مجموعه عظیم فرهنگی، هنری و علمی را ایجاد کرد که البته بخش ورزشگاه سرپوشیده ۱۵ هزار نفری در نوبه خود منحصر به فرد بوده و حتی برای اولین بار در کشور ساخته خواهد شد.
معاون عمرانی شهرداری منطقه ۹ تبریز متذکر شد: با اجرای ۱۷ شاخص پروژه در شهرک خاوران، در سال‌های آینده شاهد تحول بزرگ در این منطقه خواهیم بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز