روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 798
  • 746
  • 1,351,554
تامین امنیت اطلاعات سازمانی حلقه‌ای گمشده

نخستین همایش فصلی سازمان نظام صنفی رایانه ای آذربایجان شرقی با محور “امنیت و ذخیره سازی اطلاعات” برگزار شد.
این همایش با هدف پوشش بخشی از سر فصل های مطرح در حوزه امنیت و ذخیره سازی اطلاعات و نیز ارتقاء سطح تخصصی مدیران عالی حوزه فاوا در نهادهای دولتی و خصوصی برگزار کرد.با توجه به افزایش روزافزون و شتابنده شبکه های اطلاعاتی در کشور نظیر شبکه دولت، شبکه ملی اطلاعات، شبکه علمی کشور و دیگر شبکه های اطلاعاتی در حوزه های مختلف و نقش فزاینده فضای مجازی در توسعه ملی اهمیت و حساسیت مباحث مربوط به امنیت و ذخیره سازی اطلاعات افزایش یافته است و عملکرد موثر زیرساخت‌های ملی (ازجمله انرژی، بانکداری و امور مالی، حمل و نقل، ارتباطات و صنایع) به فضای مجازی متکی هستند. از این رو نقش برجسته امنیت و بسترهای ذخیره سازی و انتقال اطلاعات بیش از هر زمان دیگری برای ما آشکار می شود و ضرورت پرداخت به آنها صدچندان می گردد. محورهای اصلی همایش مباحث تخصصی شامل: «توانایی های تجهیزات ذخیره سازی در افزایش دسترس پذیری و امنیت داده»، «باج افزارها، خطری برای اطلاعات»، «سیستم های نظارت تصویری و ذخیره سازی با محوریت محصولات اکسیس و رزیلینت» و «Fiber to the home» توسط متخصصان و کارشناسان حرفه ای این حوزه ها ارائه شد.
این گزارش می افزاید، علیرضا صالحی، جانشین قرارگاه سایبری سازمان پدافند غیرعامل استان در خصوص دغدغه ها و تبیین جایگاه بخش خصوصی در تقویت حوزه امنیت اطلاعات سخن گفت.
وی ادامه داد: امنیت اطلاعات از حلقه های گمشده است که کمتر به آن توجه می شود و متاسفانه مدیران به آن کم توجهی می کنند.
صالحی افزود: عدم رعایت استانداردهای لازم در بحث بکاپ گیری و لاگ گیری که از اصول امن سازی سیستم ها است سبب شده نفوذ و دسترسی به اطلاعات توسط مهاجم راحت شود.
وی ضمن اشاره به تهدیدات و چالش های موجود در حوزه امنیت و ذخیره سازی اطلاعات در سطح استان، توجه بیشتر به این حوزه را از سوی مدیران دستگاه ها و نهادهای دولتی خواستار شد.
صالحی بیان کرد: کمبود و عدم دسترسی به منابع انسانی متخصص در بخش خصوصی و دولتی را از عمده ترین چالش های حال حاضر مطرح است. وی از فعالین بخش خصوصی استان خواست در شناسایی و جذب نخبگان این حوزه ونیز جلوگیری از مهاجرت آنها برنامه ریزی و تلاش بیشتری داشته باشند. مرکز امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات استان(افتا) در تبریز طی چند روز گذشته افتتاح شده و در هفته آتی فعالیت رسمی خود را آغاز می کند و صدور مجوز برای نرم افزار و سخت افزارهای حوزه امنیت اطلاعات از فعالیت های اصلی این سازمان است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز