روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 477
  • 565
  • 1,232,987
تامین هزینه‌های سنگین‌ دارو باعث شد تا در عمل پیوند کلیه عقب بیفتیم

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی آذربایجان شرقی گفت: تامین هزینه‌های سنگین‌ دارو باعث شد تا در عمل پیوند کلیه در سال جاری عقب بیفتیم.
عادل فیروزی در حاشیه بازدید جمعی از مسئولان از بخش دیالیز بیمارستان شهید محلاتی تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: حدود ۱۷۰۰ بیمار دیالیزی در سطح استان داریم که ۱۲۰۰ نفر از آن‌ها از خود تبریز هستند، هشت بخش دیالیز در بیمارستان‌های تبریز فعال بوده و امسال ۶۰ بیمار پیوندی داشتیم که ۱۶ مورد از آن پیوند از مورد مرگ مغزی بوده و مابقی با مساعدت بیماران و انجمن کلیه استان پیوند شده‌‌اند.
وی با اشاره به تاثیر نوسانات ارزی و گرانی‌های اخیر بر داروهای بیماران کلیوی اضافه کرد: از خرداد ماه به بعد، داروی ۱۲ هزار تومانی، ۱۲۰ هزار تومان شده است، بیماران کلیوی که اکثرا به قشر ضعیف و بی‌بضاعت جامعه تعلق دارند، توان پرداخت هزینه داروها را نداشته و تقبل پرداخت این هزینه‌ها از سوی انجمن کلیه، ما از برنامه پیوند، عقب انداخته است.
وی با بیان این که بیماران کلیوی استان چندین ماه است که با مشکل نبود کاتتر، دست و پنجه نرم می‌کنند، گفت: این لوله پلاستیکی کوچک که برای تسهیل دیالیز در گردن یا قسمتی از دست بیمار، تعبیه می‌شود، قبلا در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز به طور رایگان ارائه و تعبیه می‌شد، اما الان تعبیه کاتتر و عمل آن در صورت پیدا شدن، چندیدن میلیون برای بیمار آب می‌خورد.
فیروزی ادامه داد: از بدو تاسیس انجمن کلیه، هدیه ایثاری که دولت به اهدا کننده کلیه می‌دهد، یک میلیون تومان است که آن هم دو ماه بعد از اهدا داده می‌شود، امیدواریم هدیه ایثاری که به دهنده تعلق می‌گیرد، تا سال بعد به ۳۰ میلیون برسد.
وی در پایان، هزینه زیاد ایاب و ذهاب، گرانی دارو، مسئله از کارافتادگی بیماران دیالیزی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و نبود کاتتر را از عمده مشکلات بیماران کلیوی عنوان کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز