روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 1,036
  • 882
  • 994,949
تامین ۶۰ درصد آب شرب تبریز از زرینه رود

سرپرست استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به چالش‌های بخش آب در کشور، گفت: تامین آب مورد نیاز شهرستان تبریز و دیگر مناطق بحرانی در سطح استان از اصلی ترین دغدغه‌های ما در بحث آب است از این رو انتظار داریم موضوع انتقال آب از ارس در سطح ملی جدی گرفته شود.
جواد رحمتی در نشست مشترک اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با مدیران اجرایی استان، اظهار کرد: در حال حاضر آب مورد نیاز ۱۷ نقطه جمعیتی و به خصوص ۶۰ درصد آب شهر تبریز از طریق زرینه رود تامین می شود و در صورت بروز کوچک‌ترین مشکلی در خط لوله انتقال آب با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو خواهیم شد.
جواد رحمتی افزود: متاسفانه امروز در شهر تبریز شاهد قطعی و افت فشار آب در برخی از مناطق شهری و روستایی شهرستان تبریز و شهرهای اطراف بودیم، ما در اولین فرصت از فعالیت‌های فنی صورت گرفته به منظور رفع مشکل از محل ترکیدگی لوله بازدید کردیم، حل مشکل زمان‌بر خواهد بود اما باید در نظر بگیریم با وجود اینکه به منظور رعایت پدافند غیرعامل جایگزین خط اول در حال اجراست اما اجرای این خط نیز مشکل را حل نخواهد کرد و ما نیازمند انتقال آب از ارس هستیم.
رحمتی خواستار حمایت جدی اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از تخصیص بودجه های ملی به منظور اتمام سدهای در حال اجرای استان از جمله سد خداآفرین و قیزقلعه‌سی شد و گفت: در حال حاضر سد سهند رو به اتمام است و خوشبختانه شبکه پایین‌دستی این سد نیز عملیاتی شده است و تنها با بودجه اندکی می‌توانیم این پروژه را به مرحله نهایی برسانیم و در خصوص سد خداآفرین و سد قیزقلعه‌سی نیازمند دریافت حمایت‌های جدی دولتی هستیم از این رو از کمیسیون مربوطه انتظار داریم حمایت‌های لازم را دربحث بودجه بندی داشته باشند.
سرپرست استانداری آذربایجان شرقی با تأکید بر ضرورت بازنگری در نگاه‌های حاکم بر بخش کشاورزی گفت: ما نیازمند برنامه‌ریزی‌ها و نگاه‌های عدالت محور در بخش کشاورزی هستیم و اگر در منطقه ای سدی ساخته می شود بدون شک منابع بسیاری در آنجا هزینه شده و عواید این هزینه کرد به مردم منطقه باز خواهد گشت اما اگر در نقطه دیگری ما این چنین پروژه‌هایی را اجرا نمی‌کنیم باید یارانه‌های خاصی را نیز به منظور رعایت عدالت در این مناطق در نظر بگیریم.
وی خواستار ورود جدی متولیان امر در سطح کلان به موضوع کشت نوین شد و افزود: افزایش راندمان در بخش کشاورزی باید به عنوان یکی از اهداف این حوزه در نظر گرفته شود از این رو استفاده از روش های نوین کشاورزی و بهره گیری از توان متخصصان امر در بخش های تولید و ترویج ضروری است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز