روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 220
  • 721
  • 1,335,142
تاکنون هیچ تخلف انتخاباتی گزارش نشده است

رئیس هیات بازرسی انتخابات آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه هیات بازرسی انتخابات استان از ۱۸ بهمن جاری تشکیل یافته، گفت: تاکنون هیچ تخلف انتخاباتی از قبیل تبلیغات زودرس گزارش نشده است.
یدالله قاری زاده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدا با رای مردم روی کار آمده و تثبیت شده است، اظهار داشت: امام راحل تاکید داشته‌اند میزان رای ملت است و مقام رهبری نیز رای مردم را حق الناس می‌دانند.
وی افزود: وظیفه حراست و امانتداری از رای مردم به عهده هیات بازرسی انتخابات نهاده شده و بهترین وسیله برای این امانتداری علم و آگاهی از قوانین و مقررات انتخابات است که موجب شناسایی به موقع تخلفات و به حداقل رساندن آنها خواهد شد.
قاری‌زاده با بیان اینکه سه انتخابات ریاست جمهوری، میاندوره‌ای مجلس و شورای اسلامی شهر را در پیش داریم، اضافه کرد: هیات بازرسی انتخابات استان به موقع تشکیل یافته و احکام مورد نیاز صادر شده است؛ برنامه‌ریزی و زمان‌بندی برگزاری جلسات مشخص و روسای هیات بازرسی انتخابات کلیه ۲۱ شهرستان استان تعیین، هیات‌های بازرسی شهرستان‌ها تشکیل و احکام آنها امروز صارد شده است.
وی اذعان داشت: چند هفته قبل همایشی با حضور روسای بازرسی انتخابات استان‌ها در مشهد مقدس برگزار و مباحث مهمی طرح شد تا بازرسان از وظایف محوله آگاهی کاملی داشته باشند. هیات بازرسی کشور در وزارت کشور مستقر بوده و هیات بازرسی انتخابات استان و شهرستان‌ها و سربازرسان تعیین شده‌اند که هیات بازرسی در استان دارای ۵ عضو شامل رئیس، دبیر و سه عضو است؛ هیات بازرسی شهرستانها نیز از سه عضو تشکیل می‌یابد.
وی اهم وظایف هیات بازرسی انتخابات استان را کنترل و بازرسی جریان انتخابات، حصول اطمینان از انجام دقیق و به موقع وظایف بازرسان، شناسایی اعضای واجد شرایط در هیات‌های بازرسی شهرستان‌ها، بررسی صلاحیت افراد معرفی شده از هیئت‌های شهرستانی، برگزاری جلسات توجیهی برای اعضای هیئت‌های شهرستانی و پیگیری حسن اجرای وظایف هیات‌های شهرستانی عنوان کرد.
وی در این جلسه تصریح کرد: انتخابات بزرگ‌ترین رخداد مشورتی و تصمیم‌گیری کشور و حماسه‌ای سیاسی است که خالق آن اراده ملت بوده و حربه دفاعی کشور در مقابل دشمنان بیرونی به شمار می‌رود. انجام این کار حجیم، ساز و کاری وسیع می‌طلبد و تمام عوامل اجرایی بزرگ‌ترین هدفشان فراهم آوری زمینه مشارکت حداکثری مردم است که تنها با جلب اعتماد مردم میسر خواهد شد.معیار عوامل اجرایی باید فقط اخلاق، قانون و نظم و انضباط جامعه خواهد بود و هیات بازرسی در جهت تحقق این موارد نهایت تلاش خود را صورت می‌دهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز