روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تاکنون ۵۰ میلیارد تومان صرف پروژه میدان آذربایجان شده‌است ضـرورت اولویت‌‌بخشی به کیفیت فنی پروژه ها

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز با بیان این‌که پروژه میدان آذربایجان، از طرح‌های ارزشمند سال‌های اخیر است، خاطرنشان کرد: چنین پروژه مهمی، انتظار می‌رود با اولویت‌‌بخشی به حساسیت و کیفیت فنی اجرا شود.
به گزارش شهریار، فریدون بابایی‌اقدم با اشاره به بازدید خود از آخرین وضعیت اجرای این پروژه اظهار داشت: با توجه به صحبت‌هایی که بعضاً در مورد نحوه اجرای پروژه و هزینه‌کردهای آن عنوان می‌شود، به عنوان رئیس کمیسیون، در دو مرحله، از پروژه بازدید کرده و با عوامل و پیمانکاران آن صحبت کردم؛ پیش‌تر نیز، گزارش معاونت عمرانی شهرداری، شهرداری منطقه ۴ و سازمان عمران از کم‌وکیف پروژه میدان آذربایجان، به همراه نظر کارشناسان کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورا ارائه و جمع‌بندی شده‌بود.
وی با اشاره به این‌که هزینه‌های بالایی که بعضاً در مورد پروژه عنوان می‌شود، صحیح نیست، گفت: پروژه میدان آذربایجان، توسط دو شرکت خاوران‌سازه و بتن‌آذر، با نظارت سازمان عمران شهرداری تبریز، پیش می‌رود و تاکنون جمعاً ۵۰ میلیارد تومان هزینه داشته‌است.
بابایی‌اقدم با بیان این‌که این رقم، ۸۰ درصد پروژه را پوشش می‌‌دهد، افزود: در وضعیت موجود، ۴۳ میلیارد تومان مربوط به بخش‌های داخلی پروژه و حدود ۶ میلیارد تومان نیز که مربوط به شرکت بتن‌آذر است، به اجرای رمپ‌ها اختصاص یافته‌است.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: تکمیل پروژه نیازمند ۲۰ میلیارد تومان دیگر است که ۱۰ میلیارد تومان آن باید صرف اجرای سازه‌ و ۱۰ میلیارد تومان نیز به نماسازی پروژه اختصاص یابد. البته پیشگیری از بعضی ناهماهنگی‌ها می‌توانست از برخی هزینه‌‌های پروژه بکاهد؛ اما به هر حال، میدان آذربایجان، از مهم‌ترین پروژه‌های شهرمان است که در شورای چهارم تصویب شد و با اتمام آن، شاهد ورودی زیبا و حل معضل ترافیک در بخش مهمی از شهر خواهیم بود.
بابایی‌اقدم با اشاره به شرایط پیشرفت فیزیکی پروژه، گفت: مسیر دو طرفه بلوار آذربایجان به پاسداران، هم‌‌اکنون در آستانه تکمیل است؛ اما برخی موارد فنی هست که نیازمند تامل و دقت است.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا ادامه داد: خواهش و تاکید بنده از حوزه عمرانی شهرداری، سازمان عمران و شهرداری منطقه ۴ این است که حساسیت‌های فنی و اجرایی پروژه را مقدم بر زمان‌‌بندی بهره‌برداری در نظر داشته باشند.
وی تصریح کرد: سال‌ها زمان صرف مطالعه و اجرای این پروژه ارزشمند شده و ایرادی ندارد که این زمان، چند روز هم بیشتر شود؛ با توجه به سردی هوا و یخ‌زدگی برخی قسمت‌ها، آسفالت‌ریزی پروژه باید با نهایت دقت و نظارت همراه باشد.
این عضو شورا با اشاره به جزئیات فنی پروژه میدان آذربایجان گفت: معضل آب‌های سطحی که معمولاً در برخی پروژه‌های عمرانی، به چشم می خورد، در این پروژه، با پیش‌بینی تمهیدات فنی لازم رفع شده است؛ البته در این بخش نیز خواهش بنده از مجموعه نظارتی شهرداری این است که کیفیت پروژه را مقدم بر زمان، مورد توجه قرار دهند.
بابایی‌اقدم در ادامه به جنبه‌های زیبایی و معماری پروژه، اشاره و خاطرنشان کرد: معماری پروژه از مدت‌ها پیش، با مسابقه‌ای که توسط معاونت شهرسازی شهرداری تبریز، برگزار شد، برای افکار عمومی اهمیت یافته‌است؛ انتظار می‌رود حوزه شهرسازی و معماری شهرداری و شورا، در کنار حوزه‌های عمرانی، این فاز اجرایی را نیز با دقت پیگیری کنند.
وی به سابقه اجرای پروژه میدان آذربایجان اشاره کرد و یادآور شد: اجرای این پروژه مهم از سال‌ها پیش عنوان می‌شد و مبالغ محدودی نیز برای آن منظور می‌شد، اما نهایتاً به نتیجه‌ اجرایی نمی‌رسید؛ با این حال، شهرداری تبریز در سال‌های گذشته، علی‌رغم محدودیت‌های مالی، پروژه را در اولویت قرار داده و ۵۰ میلیارد تومان صرف اجرای آن کرده‌است.
بابایی‌اقدم تاکید کرد: خواهش بنده از شهروندان این است که به سیاه‌نمایی‌هایی که از این پروژه ارزشمند صورت می‌گیرد، توجهی نکنند.
وی اظهار امیدواری کرد، در دور جدید مدیریت شهری نیز تداوم پروژه‌های مشابه، موجب رفع نیازهای قدیمی شهر و تحول در توسعه و آبادانی شهر شود.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا همچنین از عوامل اجرایی و مدیریتی پروژه قدردانی کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز