روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 967
  • 1,066
  • 1,389,035
تاکید ارمنستان بر اجرای کریدور انرژی با ایران، گرجستان و روسیه

هایک هاروتونیان معاون وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان تاکید کرد که این کشور آماده همکاری برای اجرای طرح راهگذر انرژی چهار کشوری با ایران، روسیه و گرجستان است.
به گزارش پایگاه خبری نیوز ای ام ارمنستان با اعلام این خبر به نقل از هاروتونیان نوشت: ایروان همچنین آماده است از برنامه های در راستای تضمین امنیت ترانزیت سوخت حمایت کند.
وی تاکید کرد: باید پذیرفت دسترسی به منابع انرژی، یک مزیت نیست بلکه حق مسلم مردم است، لیکن در بسیاری از کشورها مردم با این مشکل مواجهند و از این رو باید مسیرهای ترانزیت منابع انرژی گوناگون باشد و با تضمین امنیت ترانزیت، این مسیرها را افزایش داد.
هاروتونیان ادامه داد: ارمنستان همچنین آماده است با تمامی کشورها در ترانزیت گاز و برق همکاری کند.
هاروتونیان ادامه داد: در زمان حاضر، ارمنستان تلاش می کند، کریدور با ایران، گرجستان و روسیه را ایجاد کند و همچنین مناقصه ای برای زیرساخت های تامین جریان انتقال برق برگزار کند.
ایران و ارمنستان که دارای دو خط ترانزیت برق هستند، طرح سومین شبکه را در حال اجرا دارند که زمینه پیوستگی با کشورهای مختلف را ایجاد می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز