روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تاکید امام جمعه تبریز بر ممنوعیت استفاده از کالای خارجی در ادارات دولتی

تشکل های کارگری استان با امام جمعه تبریز دیدار کردند و خواستار پرداخت مطالبات پرسنل بلبرینگ‌سازی و عدم واگذاری ماشین‌سازی به افراد فاقد اهلیت شدند.
حجت‌الاسلام سیدعلی آل هاشم در دیدار با اعضای تشکل‌های کارگری تبریز با اشاره به تغییر جنگ فیزیکی به جنگ نرم در سال‌های اخیر، ابراز کرد: جنس جنگ امروز متفاوت شده و دشمن به‌جای جنگ فیزیکی در صدد نفوذ می‌باشد و به همین خاطر رهبر انقلاب از بیست و پنج سال قبل نسبت به این نفوذ هشدار داده‌اند.
امام جمعه تبریز در ادامه تبیین تهدیدات دشمنان علیه مردم ایران با اشاره به ایجاد جنگ اقتصادی علیه ملت، توضیح داد: دیگر شیوه دشمنان برای ضربه زدن به ایران اسلامی که چند سالی است آن را شروع کرده‌اند موضوع اقتصادی می‌باشد و به همین منظور چند سالی است سیاست‌های کلی کشور در مقابله با این تهدید برنامه ریزی شده است.
وی خاطرنشان ساخت: نام گذاری سال‌ها توسط رهبر انقلاب به نام‌های اقتصادی یکی از این سیاست‌هاست که نشان از اهمیت موضوع دارد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به عنوان سال جاری، تصریح کرد: امسال سال تولید و اشتغال است، اگر اشتغال ایجاد شد موضوع بیکاری حل می‌گردد و از طرفی اگر مسئولین به امر تولید توجه کنند موضوع اشتغال نیز قابل حل شدن است.
وی ادامه داد: یک فردی که توانایی، تخصص و نیرو دارد اما پول برای تولید ندارد چه‌کار باید بکند؟ جز اینکه بانک‌ها لازم است به میدان بیایند و با کارمزد کم به این افراد سرمایه بدهند تا کارشان را شروع کنند؟
حجت‌الاسلام آل‌هاشم با بیان اینکه قاچاق یکی از معضلات مهم و مانع تولید یا باعث ورشکستگی کارگاه‌هاست که باید مسئولان به این موضوع به طور جد بپردازند، تاکید داشت: امروز باید در ادارات ما استفاده از کالای خارجی ممنوع و حرام اعلام شود، هرچند اجباری به مردم برای استفاده از کالای ایرانی نیست اما در ادارات که این اقدام باید انجام شود.
امام جمعه تبریز با اشاره به نقش کارگران در عرصه صنعت و اقتصاد استان، عنوان کرد: حضور و فعالیت کارگران در بخش‌های مختلف، به معنای حقیقی کلمه جهاد فی سبیل الله است.
قبل از سخنرانی حجت الاسلام آل هاشم نمایندگان تشکل‌های کارگری نیز به تبیین نظرات خود پرداختند که از جمله آن‌ها می‌توان به مطالبه کارگران جهت پرداخت حقوق بازمانده بولبرینگ سازی، موضوع واگذاری ماشین سازی و همچنین مبارزه جدی‌تر با مقوله قاچاق اشاره کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز