روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 284
  • 407
  • 1,282,515
تاکید ایروان بر توسعه زیرساخت‌های لجستیک با تهران

رییس جمهور ارمنستان گفت: روحانی علاقه‌مندی خود را نسبت به امضای موافقت‌نامه موقت با اتحادیه اقتصادی اوراسیا که به ایجاد منطقه آزاد اقتصادی می‌انجامد، اعلام کرد.
سرژ سرکسیان، رییس جمهور ارمنستان در نشست شورای عالی اقتصادی اوراسیا در سخنرانی‌اش با پرداختن به موضوع همکاری ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا، تصریح کرد: می‌خواهم به‌ویژه به موضوع همکاری ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا بپردازم.
وی تاکید کرد: با حسن روحانی در دیداری که اخیرا از ارمنستان داشت، به‌صورت مفصل دورنمای تعمیق روابط اقتصادی و تجاری بین ایران و اتحادیه اوراسیا و ایجاد منطقه آزاد تجاری و امکانات گسترده همکاری که بین کشورهای ما و تجار ایرانی به‌وجود می‌آید را، مطرح کردیم.
سرکیسیان ادامه داد: رییس‌جمهور ایران علاقه‌مندی خود نسبت به امضای موافقت‌نامه موقت با اتحادیه اقتصادی اوراسیا که به ایجاد منطقه آزاد اقتصادی می‌انجامد را، اعلام کرد و ارمنستان هم مساعدت‌های لازم را در زمینه رسیدن هرچه سریع‌تر به امضای موافقت‌نامه، روند مذاکراتی بین ایران و کمیسیون اقتصادی اوراسیا انجام خواهد داد.
رییس جمهور ارمنستان گفت: ما در عین حال برنامه ترانزیت بین المللی و کریدور خلیج‌فارس – دریای سیاه را مطرح کرده‌ایم و با توجه به اینکه ارمنستان، تنها کشور عضو اتحادیه اوراسیا است که با ایران مرز خشکی دارد، بر توسعه زیرساخت‌های لجستیک و حمل و نقلی از جمله کریدور شمال – جنوب که به لطف آن برای همکاران ما در چارچوب اتحادیه اقتصادی اوراسیا بستری مناسب و امن به سوی خلیج‌فارس و اقیانوس هند به‌وجود می‌آید، تاکید دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز