روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 1,061
  • 1,097
  • 1,390,226
تاکید بر بهره مندی از ظرفیت هنر در کاهش آسیب های اجتماعی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی با اعضای شورای فرهنگ عمومی کشور، بر بهره مندی از ظرفیت هنر در کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.
سیدرضا صالحی امیری با تاکید بر اهمیت نقش فرهنگ در کاهش آسیب های اجتماعی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای تاکید رهبر معظم انقلاب در این خصوص، مجموعه ای از اقدامات را در دستور کار خود قرار داده است.
وی ادامه داد: با توجه به گستردگی حوزه فرهنگ، تلاش ها بر این است که بتوانیم با یک رویکرد فرهنگی و بهره مندی از این ظرفیت عظیم در مدیریت کاهش آسیب های اجتماعی اثرگذار باشیم.به همین منظور کمیته ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف کاهش آسیب های اجتماعی با رویکرد فرهنگی تشکیل شده است. در این کمیته نقش و نحوه تأثیرگذاری حوزه های مختلف فرهنگی در این حوزه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
صالحی امیری ادامه داد: هنرمندان با خلق آثار هنری در حوزه های کتاب، هنرهای تجسمی، فیلم و غیره نقش به سزایی در کاهش آسیب های اجتماعی خواهند داشت. سرمایه گذاری و نظارت بر کالاهای فرهنگی با هدف کاهش آسیب های اجتماعی از دیگر فعالیت های ضروری در این حوزه است.
وی گفت: باید در کمیته کاهش آسیب های اجتماعی، شورای فرهنگ عمومی نیز نحوه و چگونگی تاثیرگذاری دستگاه های عضو را مورد بررسی قرار دهد و متناسب با ظرفیت هر کدام از این دستگاه ها، اقدامات لازم در این حوزه انجام شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز