روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تاکید بر وحدت و یکپارچگی مسلمانان جهان بدور از هرگونه دسته بندی شیعه و سنی

سلمان خدادادی رییس گروه دوستی پارلمانی کشورمان که بهمراه هیاتی متشکل از اعضای گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به کی یف سفر کرده است با شیخ احمد تمیم مفتی مسلمانان اوکراین دیدار و گفتگو کرد.
خدادادی در این دیدار از نقش فعال و تاثیرگذار احمد تمیم در جهت ترویج دین اسلام و تشرف اقوام مختلف اوکراینی به اسلام تقدیر و قدردانی نمود و این توفیق الهی را حاصل اخلاص عمل و عنایت خداوند دانست. وی افزود: تشکیل خود جوش اینگونه مراکز دینی و فرهنگی از افتخارات مسلمانان است که با اعتقاد و ایمان به خداوند و برگرفته از فطرت پاک انسانی حاصل می شود و اسباب هدایت و بندگی انسانها را به سوی پروردگار و رشد و کمال انسانی فراهم می سازد.
رییس گروه دوستی پارلمانی کشورمان با تاکید بر وحدت و یکپارچگی مسلمانان جهان بدور از هرگونه تفرقه و افراط گرایی و دسته بندی شیعه و سنی گفت: از اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران همکاری بیشتر و ایجاد وحدت میان مسلمانان حهان میباشد.
سلمان خدادادی در پایان از مفتی مسلمانان اوکراین برای دیداری رسمی از ایران دعوت کرد.
شیخ احمد تمیم مفتی مسلمانان اوکراین با قدردانی از دیدار هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران از مرکز اسلامی مسلمانان اوکراین ، سفر هیات پارلمانی کشورمان به کی یف را نشاندهنده نقش جمهوری اسلامی ایران به تقرب میان مسلمانان به دور از هر گونه افراط گرایی دانست.
وی با اشاره به فعالیت مخرب برخی از کشورها با تفکرات سلفی و افراط گرایانه و ایجاد تفکیک و تفرقه میان شیعه و سنی گفت: هدف مشترک ما، دعوت و تلاش برای معرفی صحیح از اسلام و پیامبر گرامی اسلام و ایجاد وحدت میان مسلمانان است و در این مسیر به هر شکلی که مفید باشد آماده همکاری در جهت تحکیم روابط دو کشور هستیم.
در این دیدار آقاپور علیشاهی عضو گروه دوستی پارلمانی کشورمان در بخش دیگری از این دیدار با ابراز خرسندی از تاسیس مرکز علمی و فرهنگی مسلمانان اوکراین و عملکرد خوب و موفق شیخ احمد تمیم در جذب جوانان اوکراینی به اسلام ، توجه بیشتر به جذب خانم ها را به جهت نقش مهم تربیتی آنها در خانواده و تاثیر بر بستگان یاد آور شد.
تاکید بر وحدت و یکپارچگی مسلمانان جهان بدور از هرگونه دسته بندی شیعه و سنی
بشیر خالقی دیگر عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و اوکراین نیز در این دیدار با اشاره به وجود مردم با هر دو تفکر شیعه و سنی در روستاهای حوزه انتخابیه خود و زندگی برادرانه و مسالمت آمیز آنان در کنار یکدیگر، خلق نیکوی پیامبر گرامی اسلام را باعث ترویج و ترغیب مردم در گرویدن به دین اسلام و دوری از اعمال زور و خشونت دانست.
گفتنی است در ابتدای این دیدار بهشتی منفرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین با تاکید بر نقش مهم گروه های دوستی پارلمانی ایران در تحکیم وحدت و پیوند میان مشترکات فرهنگی و مذهبی ملت ها بویژه مسلمانان دو کشور، به توضیحاتی در خصوص تاسیس مرکز علمی و فرهنگی مسلمانان اوکراین از تلاشها و جدیت شیخ احمد تمیم، مفتی مسلمانان اوکراین در اداره این مرکز پرداخت و از خدمات صادقانه ایشان در جذب مردم به اسلام و روابط حسنه و صمیمانه با سفارت کشورمان در کی یف تقدیر و قدردانی نمود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز