روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,655
  • 1,097
  • 1,390,820
تاکید تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی بر برخورد با بدعت در آیین های مذهبی

مسئول تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی بر برخورد با بدعت ها و انحرافات در آیین ها و مناسبت های مختلف مذهبی تاکید کرد.
محمد فتح الله زاده در نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی آذربایجان شرقی، با بیان اینکه برخورد با انحرافات و بدعت گذاری ها نیازمند همکاری همه اعضای ستاد است، افزود: در سایه تلاش های صورت گرفته، انحرافاتی چون استفاده از شمایل و تصاویر منتسب به ائمه و اهل بیت (ع)، تسری و اتصال عزاداری های دهه محرم به دهه امامت و ولایت، ایام فاطمیه و شب های قدر در استان برچیده شده است.
وی ، توجه بیش از پیش به برگزاری نماز ظهر عاشورا و ساماندهی اشعار مذهبی را از دیگر ثمرات برنامه های اجرا شده توسط ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی عنوان و اظهار کرد: با وجود این تلاش ها متاسفانه هنوز برخی از بدعت ها مانند قمه زنی همچنان رواج دارد که البته جلوگیری از برخی از این انحرافات خارج از اختیارات ستاد استانی است.
فتح الله زاده ادامه داد: با تلاش های صورت گرفته در استان تا حدودی از قمه زنی در ملاء عام جلوگیری شده است، اما متاسفانه در ایام تاسوعا و عاشورا برخی افراد با عناوینی چون آذری های مقیم مشهد و مشابه آن در این استان ها اقدام به قمه زنی می کنند که البته در سال های اخیر برخی هماهنگی ها از بروز چنین مواردی نیز صورت گرفته است.
مسئول تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: برگزاری مراسم ویژه خنچه حضرت قاسم (ع)، طوق گردانی و اجرای نمایش های خلاف واقع و آمیخته با خرافات از دیگر بدعت ها و انحرافات رایج در عزادای ها و مراسم مذهبی در سطح استان است که در صورت همکاری سازمان ها و نهادهای مرتبط و با برطرف شدن موانع موجود، می توان بر آنها نیز فائق آمد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز