روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 252
  • 693
  • 1,436,401
تاکید شهردار تبریز بر اصلاح مواد لایحه مالیات بر ارزش افزوده

نود و نهمین نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران به میزبانی شهرداری تهران و باحضور شهردار تبریز برگزار شد.
به گزارش شهریار، شهرداران کلانشهرهای کشور در این جلسه نسبت به بررسی مواد مرتبط با درآمدهای پایدار شهرداری ها و اختیارات شوراها در وضع عوارض و درآمدهای محلی در “ لایحه ی مالیات بر ارزش افزوده” و همچنین لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.
ایرج شهین باهر شهردار کلانشهر تبریز نیز در این نشست با اشاره به مواد لایحه مالیات بر ارزش افزوده و تأثیر آن بر بودجه شهرداری‌ها، افزود: دو مشکل اساسی در لایحه مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد که از جمله آنها، استفاده از کلمه مالیات بجای عوارض باعث می شود درآمدهای حاصله از این محل بعنوان درآمدهای عمومی به خزانه واریز شده و عودت آن به شهرداریها با مشکل مواجه شود.
وی ادامه داد: مورد دیگر، نحوه توزیع در این لایحه جای اشکال است زیرا توزیع ملی عاملی برای بی انگیزه شدن مدیریت های شهری در تلاش برای افزایش و تولید ثروت در شهرها خواهد شد.
شهین باهر افزود: ضرورت دارد شهرداران با همکاری نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی پیگیریهای لازم را در جهت حل این دو موضوع مهم انجام دهند.
گفتنی است شهرداران کلانشهرهای تبریز، تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، قم، کرج، اهواز، کرمانشاه، ارومیه، رشت، زاهدان، همدان، کرمان و اراک اعضای مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران را تشکیل می دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز