روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 488
  • 749
  • 1,336,973
تاکید صالحی امیری بر گسترش روابط فرهنگی و اقتصادی ایران و عراق

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: گسترش روابط فرهنگی و اقتصادی ایران و عراق با توجه به مسایل مشترک اعتقادی و سیاسی، ضروری است.
سیدرضا صالحی امیری در دیدار با رییس کمیسیون اوقاف و امور دینی در پارلمان عراق افزود: اراده دو کشور برای گسترش روابط فرهنگی وجود دارد، ولی نیازمند ساز و کار تقویتی برای آن هستیم.
وی با اشاره به علایق ایرانیان به اماکن مقدس و متبرکه اظهار کرد: اربعین یکی از مناسبت های مهم و مورد علاقه ملت ایران است و به عنوان نمادی از عزت اسلامی در جهان محسوب می شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد که از ظرفیت های بزرگ دینی برای تقویت روابط دینی میان دو کشور می توان بهره برد.
صالحی امیری همچنین گفت: در قالب روابط فرهنگی، می توان نمایشگاه های بزرگ فرهنگی مشترک میان نخبگان و اهالی فرهنگ و هنر ایران و عراق برگزار کرد و از این طریق به تبادل تجربیات فرهنگی و هنری میان دو ملت پرداخت.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه روابط فرهنگی دارای مانایی و ماندگاری بیشتری نسبت به روابط سیاسی، اقتصادی و غیره است، ادامه داد: روابط اقتصادی دو ملت نیز به نفع هر دو کشور است و باید از سطح دولت ها به سطح بازرگانان منتقل شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه عراق سرزمینی مقدس است، اضافه کرد: این سرزمین با وجود ائمه دارای رمز و رازهایی است و امیدوارم به زودی مشکلات و مسایل این کشور برطرف شود.
صالحی امیری افزود: مذاکرات میان دولت های ایران و عراق به مودت و برادری بیشتر دو ملت منجر می شود و اهتمام بر این امر ضرورت دارد.
عضو کابینه تدبیر و امید با اشاره به مجموعه فعالیت های سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان یکی از سازمان های تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: مدیریت موقوفات بر اساس نیت های واقفین و مدیریت امامزادگان به عنوان یکی از قطب های فرهنگی و توسعه فرهنگ قرآنی از جمله فعالیت های این سازمان است و می توان با کشور عراق در این زمینه ها اقدامات مشترک با هدف تبادل تجارب یکدیگر داشت.
به گفته وی، علاوه بر گروه های دوستی که میان دوکشور وجود دارد، می توان انجمن های دوستی مانند وقف، امور خیریه و … نیز تشکیل داد و روابط دو کشور را در این زمینه ها نیز گسترش داد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ظرفیت های مشهد ٢٠١٧ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام برای گسترش روابط فرهنگی و هنری میان کشورهای اسلامی، بر گسترش دیپلماسی فرهنگی تاکید کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز