روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تاکید مجدد آژانس بر پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش در برجام

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به اینکه دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل در سال ۲۰۱۷ به راستی آزمایی و نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران ادامه داد، تاکید کرد: مدیرکل آژانس تایید می‌کند که ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش طبق برجام عمل کرده است.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با انتشار گزارشی جزئیاتی از دستاوردهای این نهاد بین‌المللی در سال ۲۰۱۷ ارائه داد و راستی آزمایی توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱ + ۵ را یکی از این دستاوردها برشمرد. آژانس به راستی آزمایی و نظارت بر اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای ایران طبق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در سال ۲۰۱۵ حاصل شد، ادامه داده است.
آقای آمانو مدیرکل آژانس در گزارشات فصلی خود به شورای حکام تایید کرد که تعهدات هسته‌ای ایران در این توافق به طور کامل اجرا می شود. بازرسان آژانس به بازرسی تاسیسات در ایران ادامه داده، صدها نمونه محیطی به دست آورده و فعالیت‌هایی انجام داده‌اند که توسط این تکنولوژی پیشرفته شامل جمع‌آوری اطلاعات و سیستم‌های پردازش مورد حمایت است.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ادامه گزارش خود با اشاره به ۶۰ ساله شدن دیده بان هسته‌ای سازمان ملل در سال ۲۰۱۷، برگزاری دو کنفرانس در سطح وزیران و مشارکت‌های جدید برای پیشبرد استفاده از فناوری هسته‌ای برای توسعه پایدار را از دستاوردهای دیگر آژانس در سال جاری (میلادی) دانست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز