روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 163
  • 948
  • 1,355,501
تاکید مدیرکل تعاون آذربایجان شرقی بر تقویت این بخش از اقتصاد کشور

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به سیاسیت های ابلاغی رهبر معظم انقلاب سهم تعاون در چشم انداز ۲۰ ساله کشور باید به ۲۵ درصد برسد ولی در زمان کنونی سهم آن ناچیز و کمتر از ۶ درصد است.
میراحد حسینی در همایش نقش تعاونی ها در اشتغال و کارآفرینی و جلسه توجیهی تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستان تبریز افزود: تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهری از راهکارهای افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور است.
وی با اشاره به مزیت های بالای شرکت تعاونی توسعه و عمران شهری که تاکنون ۳تعاونی تشکیل یافته است اظهار کرد: واگذاری طرح ها، فعالیت ها و املاک وابسته به دولت و سازمان وابسته در بخش های مختلف تولیدی، توزیعی و خدماتی در مواردی که برگزاری مزایده به حرفه و صلاح نباشد با تائید یکی از کمیسیون های دولت قابل واگذار به این شرکت هاست.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به این که سهم استان در اقتصاد تعاونی ها ۴۰ درصد با ۴ هزار و ۸۰۰ تعاونی است، یادآوری کرد: برای افزایش سهم بخش تعاون ضروری است تا با بهره مندی از ظرفیت های فوق العاده شرکت های تعاونی و مجموعه های این بخش از جمله بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت بخش تعاون، اتاق تعاون و اتحادیه شرکت های تعاونی در ایجاد اشتغال و توزیع ثروت بین اقشار مختلف مردم پروژه های مهم و کلیدی نیز به آنها سپرده شود.
حسینی، با بیان اینکه حداقل نیم درصد از جمعیت هر شهرستان در این تعاونی ها عضویت خواهند داشت ادامه داد: به دلیل حساسیت بالای این تعاونی ها تعیین صلاحیت کاندیداهای هیات مدیره و بازرسان و هماهنگی و اخذ نظر فرمانداران هر شهرستان و نیز خرد جمعی براساس مواد ۵ و ۶ قانون تاسیس لازم و ضروری است.
وی با اشاره به اینکه در شهرستان عجب شیر بیش از ۲۰۰ تعاونی وجود دارد گفت: نرخ مشارکتی در این شهرستان ۴۲ درصد است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان اینکه در صورت کمک مسئولان می‌توانیم توسعه تعاون و عمران شهری را در این شهرستان تشکیل دهیم، یادآوری کرد: وجود تعاون توسعه و عمران شهری مزیت‌های زیادی دارد که از جمله می‌توان به مشارکت کل آحاد مردم اشاره کرد.
حسینی افزود: تأسیس شرکت‌های توسعه، شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های تأمین مواد اولیه و ملزومات تولیدکنندگان نیز از دیگر اولویت‌های این اداره کل است.
فرماندار عجب شیر نیز در این همایش گفت: با وجود ظرفیت ‌های بالقوه و بالفعل در شهرستان، این تعاونی ها می ‌توانند در توسعه این شهرستان نقش مؤثری داشته باشند.
سید شمس الدین مراثی با اشاره به اقدامات و حمایت های دولت از تعاونی ها خاطر نشان کرد: رویکرد دولت در جهت حمایت از تولید و توسعه تعاونی هاست و امروزه تعاونی ها با اقدام موثر و فعالیت های اقتصادی خود نقش مهمی را در ایجاد اشتغال ایفا می کنند.
وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۱۲۳ شغل به شکل مستقیم از طریق ۱۲۹ تعاونی در این شهرستان ایجاد شده است گفت: فلسفه وجودی شرکت های تعاونی در واقع بهبود بخشیدن وضع اقتصادی مردم است.
مراثی با بیان اینکه تعاونی های عجب شیر در ۳۹ بخش فعال هستند یادآوری کرد: این تعاونی ها با ۶۷ هزار و ۴۲۷ عضو و با سرمایه اولیه ۶۰ میلیارد ریالی مشغول فعالیت هستند.
وی درباه قانون تأسیس شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی گفت: این قانون در ۲۸ آذر ماه سال ۹۳ به تصویب مجلس رسید و رشد و توسعه اقتصادی کشورها در گرو اجرای پروژه های مختلف زیرساختی و تولیدی وخدماتی بوده و افزایش کارایی و کیفیت از جمله اهداف اصلی است.
شهرستان عجب شیر با حدود ۸۵ هزار نفر جمعیت در۹۸ کیلومتری جنوب غربی تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز