روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 675
  • 745
  • 1,382,099
تاکید وزیرعلوم بر تقویت رشته های مهارتی در دانشگاه های کشور

وزیر علوم با تاکید بر ضرورت تقویت رشته های مهارتی در دانشگاه های سراسر کشور گفت: توجه به توسعه رشته های مهارتی در اولویت وزارت علوم است.
محمد فرهادی با اشاره به اینکه سند آمایش آموزش عالی در کشورمان تهیه و تدوین شده است، بیان کرد: در این طرح، کشور به ۱۰ منطقه آموزشی تقسیم شده است و بر اساس آن آینده آموزش عالی در کشور مورد حمایت قرار می گیرد.
وی افزود: ورودی امسال رشته های مهارتی ۲۷ هزار نفر از میزان ظرفیت ۷۰۰ هزار نفری ورودی های به دانشگاه ها بوده که این مورد باید اصلاح شود و رشته های مهارتی تقویت شوند.
فرهادی با اشاره به اینکه در لایحه برنامه ششم توسعه نسبت دانشجو به استاد ۲۲ به یک مصوب شده است، بیان کرد: باید به دنبال ردیف استخدامی جذب اعضای هیئت علمی بود.
وزیر علوم با بیان اینکه کمبود خوابگاه یکی از مشکلات جدی در کشور است، ادامه داد: در برنامه پنجم توسعه ساخت خوابگاه با بودجه دولتی ممنوع شد و به همین دلیل وزارتخانه به این حوزه ورود نکرد و امیدواریم در برنامه ششم توسعه بتوانیم به صورت مشارکتی اقدام به احداث خوابگاه کنیم که در این راستا ایجاد ۳۰۰ خوابگاه برنامه ریزی شده است.
فرهادی اظهارداشت: امسال بودجه تحقیقات و پژوهش و تامین تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه های کشور ۱۴ میلیارد تومان است که در صورت تخصیص آن بخشی از مشکلات فعلی در حوزه آزمایشگاه در دانشگاه های کشور رفع می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز