روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 1,346
  • 1,097
  • 1,390,511
تبدیل اتوبانی قدیمی به گلخانه‌ای معلق

چند روز پیش طرح گروه معماری MVRDV با همکاری شهرداری شهر سئول، طرح جالب توجه و منحصربه فردی از یک باغ معلق را افتتاح کردند. ویژگی اصلی پروژه فوق تبدیل و بروزرسانی یک سازه شهری قدیمی است که در مرکز سئول رها شده بود.
این بزرگراه قدیمی با ۹۸۳ متر طول به یکی از اِلمان های شهری سئول می باشد و علاوه بر به نمایش گذاشتن یکی ازز کاربری های معماری باستان، به مکانی برای نمایشگاه گل و گیاه با چندین عرصه دیگر تبدیل شده است. باغ معلق سئول شامل ۲۴ هزار پوشش گیاهی مختلف است که ۲۲۸ گونه آن شامل گیاهان خاص می باشد.
طراحی باغ فوق با برنامه ریزی مناسبی برای اقلیم شهر کره، برگرفته از فرهنگ و سنت این کشور می باشد و ارتباط قوی و مؤثری با عموم برقرار کرده است. همچنین جلوگیری از تخریب یک پروژه شهری که هنوز زمان زیادی از عمر زیاد آن باقی مانده و تبدیل آن به مکانی برای تعامل و فضای سبز از بهترین ویژگی های این پروژه می باشد.
گروه معماری MVRDV با ارائه یک پلان معلق مناسب و تقسیم برندی عرصه های متنوع، فضای عمومی زیبایی برای این پروژه ایجاد نموده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز