روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,264
  • 1,097
  • 1,390,429
تبدیل جنوب غربی آسیا به پر حادثه ترین منطقه ژئوپلتیکی جهان اسلام

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: منطقه آسیای جنوب غربی به پر حادثه ترین منطقه ژئوپلتیکی جهان اسلام تبدیل شده است.
«محسن رضایی» در آیین پایانی همایش بحران های ژئوپلتیکی جهان اسلام در دانشگاه شهید بهتشی با بیان این مطلب افزود: جهان اسلام با استفاده از فضای سایبری و تکیه بر قدرت اقتصادی و همکاری های سیاسی می تواند مناطق از هم گسیخته خود را به یک سیستم ژئوپلتیکی تبدیل کند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: با وجود درگیری های شدید در مناطق ژئوپلتیکی در جهان اسلام، جهان اسلام ظرفیت لازم برای تبدیل شدن به یک سیستم قوی سیاسی و اقتصادی را در خود دارد.
رضایی با بیان اینکه «در جهان اسلام سه منطقه ژئوپلتیکی شامل جنوب غربی آسیا، شمال و غرب آفریقا و آسیای جنوب شرقی داریم» گفت:هر تحولی که در جنوب غربی اتفاق افتد دیگر مناطق ژئوپلتیکی را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی تصریح کرد که «ایران، ترکیه ، سوریه و مصر کانون این تاثیرگذاری را می توانند داشته باشند» و در ادامه افزود: منافع جهان اسلام و نیز منافع قدرت های بزرگ از منطقه مرکزی ژئوپلتیکی جهان اسلام عبور می کند.
رضایی خاطر نشان کرد: این منطقه هم چهار راه سیستم ژئوپلتیکی جهان اسلام و هم چهار راه سیستم های بین المللی است. در این منطقه هم منازعات داخل جهان اسلام و منازعات و رقابت های بین المللی را مشاهده می کنیم.
دبیر مجمع تشخبص مصلحت نظام بیان کرد: البته منازعات گروه سوم در گروه های بین المللی بین آمریکا و ایران را هم در منطقه جنوب غربی مشاهده می کینم و آسیای جنوب غربی به پر حادثه ترین منطقه ژئوپلیتکی جهان تبدیل شده است.
رضایی همچنین گفت: عربستان با ترویج وهابیت یک نقش ضد ژئوپلتیک را ایفا می کند که این خدمت به آمریکا و اسرائیل است. عربستان مامور شده که وحدتی در جهان اسلام و نظم ژئوپلتیک که در جهان اسلام به وجود آمده را به هم بزند.
وی بیان کرد:خوشبختانه رهبر معظم انقلاب امروز پرچمدار وحدت، پیشرفت ، صلح و امنیت در منطقه جهان اسلام است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز