روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 1,187
  • بازدید دیروز: 1,131
  • کل بازدید ها: 527,821
تبریز پیشگام اجرای طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی اجتماعی در حوزه مدیریت شهری

جلسه کمیته راهبردی تبریز شهر دوستدار سالمند به ریاست معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز و با حضور مسئولین ادارات مرتبط در محل شهرداری تبریز برگزار شد.
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز در این جلسه بااشاره به آمار جمعیت سالمندی گفت: با توجه به نرخ بالای سالمندی که طبق شاخص‌های جمعیتی سال ۹۰، حدود ۹/۸درصد کل جمعیت استان آذربایجان‌شرقی با مرکزیت کلان‌شهر تبریز را سالمندان تشکیل می‌دهند برنامه ریزی در حوزه های سلامت، ورزش، اوقات فراغت، توانبخشی و ایجاد بسترهای لازم جهت حضور سالمندان در اجتماع ضروری است.
حجت الاسلام احمد حمیدی با تاکید بر این‌که این آمار، از ضرورت توجه سیاستگذاری‌های اجتماعی به مباحث سالمندان حکایت دارد، افزود: مناسب‌سازی محیطی و تقویت زیرساخت‌های شهرسازی با محوریت عابرپیاده، از جمله مواردی است که در این خصوص، به حوزه عملکرد شهرداری‌ها مربوط می‌شود.
حجت الاسلام احمد حمیدی شهرداری کلانشهر تبریز را پیشگام اجرای طرح‌ها و برنامه‌های متعدد فرهنگی اجتماعی در حوزه مدیریت شهری کشور اعلام و خاطرنشان کرد. شهرداری تبریز در سالهای اخیر در کنار اجرای پروژه های زیربنایی برای عمران و آبادانی شهر، توجه به کارهای فرهنگی و تکریم از اقشار مختلف جامعه را جزو برنامه های اجرایی خود قرار داده است .
وی اظهار امیدواری کرد با همکاری دستگاه های مربوطه و برنامه ریزی های لازم با نگاهی فرا سازمانی به سالمندان، موجبات بهره مندی هر چه بیشتر این قشر صاحب تجربه و فرهیخته از شاخص های رفاهی و معیشتی را فراهم نماییم.
در ادامه این جلسه نمایندگان سایر دستگاهها نکته نظرات خود را در خصوص اقدامات انجام یافته در خصوص تبریز شهر دوستدار سالمند ابراز داشتند ومقرر گردید مدیریت اجتماعی معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری به عنوان بیرخانه کمیته راهبردی تبریز شهر دوستدار سالمند ضمن احصا شرح وظایف دستگاههای عضو و تدوین اقدامات انجام یافته در حوزه سالمندان جلسات این کمیته را ماهانه به طور منظم برگزار نماید .

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز