تبریز، هشتمین قرن آموزش عالی را سپری می‌کند

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: تبریز، هشتمین قرن آموزش عالی را سپری می‌کند.
محمد حسین صومی در مراسم اسقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه طبق شواهد تاریخی و مطالعات انجام شده، تفکر تعالی خواهی از همان ابتدا در تبریز وجود داشته است، گفت: ایلخانیان با حمله به ایران سبب کشتارهای زیادی شدند، اما با رسیدن به تبریز، دانشگاهی تاسیس کردند که به هفت زبان زنده دنیا در آن تدریس می‌شد.
وی اضافه کرد: بعد از دارلفنون، اولین رشته پرستاری در ارومیه ایجاد و سپس به تبریز منتقل شده و اولین فارغ التحصیلان رشته پرستاری حدود یک قرن پیش از تبریز فارغ‌التحصیل شدند.
وی عنوان کرد: دانشجویان جدیدالورود، میزبان اصلی و کسانی هستند که در آینده دانشگاه را اداره خواهند کرد.
صومی با تاکید بر ضرورت مطالعه تاریخ افزود: با مطالعه و نگاهی به تاریخ کشورمان خواهیم دید که اگر کسانی نبودند که در هشت سال دفاع مقدس، ایثار کنند، اکنون ما و شما دانشجویان اینجا نبودیم.
وی اظهار کرد: کشور قبل از انقلاب چندان پیشرفت نکرده و خیلی عقب مانده‌تر از جوامع هم تراز خود بود و همانگونه که ترامپ سایه خود را بر کشور بن سلمان انداخته است، آمریکایی‌ها بر کشور ما حکومت می‌کردند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که پذیرفته شدگان در دانشگاه علوم پزشکی، استعدادهای درخشان جامعه بوده و امید است استعداد خود را در راستای نخبه‌پروری به کار گیرند، افزود: دانشگاه علوم پزشکی تبریز از جایگاه علمی خوبی در رتبه‌بندی‌های مختلف برخوردار بوده و تلاش‌ها در راستای ارتقاء روز افزون این دانشگاه است.
وی در پایان خطاب به دانشجویان خاطرنشان کرد: در شرایطی که همه تلاش می‌کنند ما را ناامید کنند، ناامید نشوید و برای ساختن آینده‌ای بهتر برای خود و جامعه تلاش کنید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از