روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبریز از ظرفیت های لازم برای تبدیل به شهر هوشمند برخوردار است

به گزارش شهریار به نقل از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری، در این بازدید رییس شورای اسلامی شهر تبریز با حضور در غرفه شرکت مگفا (مرکز گسترش فناوری ‌اطلاعات) ضمن بررسی راهکارهای توسعه شهری تبریز، آخرین وضعیت شهر و شهرداری تبریز را از لحاظ فناوری اطلاعات و ارتباطات و تبدیل به شهر هوشمند واکاوی کردند.
شکور اکبرنژاد ضمن ابراز خرسندی از برگزاری نمایشگاه نوآوری و فن آوری ربع رشیدی تبریزRINOTEX، گفت: برگزاری چنین نمایشگاه هایی موجب شناسایی طرح ها و ایده ها می شود و با توجه به ظرفیت های شهر تبریز برای تبدیل به شهر هوشمند، گام های اساسی باید توسط شهرداری تبریز برای این امر برداشته شود.
احمد فیضی همچنین برگزاری چنین نمایشگاه هایی را، معرفی و شناسایی ایده ها و صاحبان طرح ها عنوان کرد و گفت: دنیا به این نتیجه رسیده است که اگر در تمامی زمینه ها از فناوری اطلاعات استفاده شود، مسیر توسعه مسیری به صرفه و راحت تر خواهد بود.
در این دیدار محمد جواد انبیائی، مدیرعامل مگفا ضمن اشاره به ماموریت مگفا در توسعه و اشاعه صنعت فاوا در راستای بهسازی و نوسازی صنایع کشور و همچنین ایفای نقش اثربخش در جهانی نمودن صنعت فاوا و توسعه تعاملات بین‌المللی، گفت: سرمایه‌گذاری در اجرای طرح‌های کلان و ملی حوزه فاوا با اولویت مشارکت و توسعه ظرفیت‌های بخش خصوصی و مشارکت و شبکه‌سازی در ارائه خدمات و محصولات مبتنی بر فناوری‌های نوین در حوزه فاوا مهم ترین رسالت مگفا در زمینه فناوری اطلاعات است.
گفتنی است؛ ششمین نمایشگاه رینوتکس تبریز با حضور مقامات کشوری در ۱۷ حوزه تخصصی و با مدیریت مگفا به عنوان متولی زون شهر هوشمند از ۱۰ آبانماه ۱۳۹۷ آغاز به کار نموده است و مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) به عنوان متولی زون شهر هوشمند نمایشگاه رینوتکس میزبان ۵۱ شرکت دانش بنیان حوزه حوزه شهر هوشمند و هوشمند سازی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز