روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 428
  • 863
  • 1,353,764
تبریز باید به ‌عنوان قطب سوم خودروسازی در کشور مطرح شود

استاندار آذربایجان شرقی در صدر هیاتی متشکل از مدیران صنعتی و اقتصادی استان در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در اولین روزهای آخرین ماه سال ۱۳۹۶ از بزرگترین و مجهزترین سایت خودروسازی « گروه صنعت خودرو آذربایجان» در محور صنعتی تبریز- آذرشهر بازدید کرد.
دکتر مجید خدابخش در ابتدای این برنامه کاری در بازدید از خطوط تولید خودروی سواری MG در شرکت صنعت خودرو آذربایجان توانمندی های این مجموعه خودروسازی را ستوده و افزایش تیراژ محصولات تولیدی آن را خواستار شد.
استاندار آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه تبریز باید به ‌عنوان قطب سوم خودروسازی در کشور مطرح باشد و با تاکید بر تولید برند های اروپایی در تبریز با اشاره به اینکه در این صنعت، سازندگان خوبی در استان داریم، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشکیل انجمن مشترک (کنسرسیوم) خودروسازی در استان موافقت کرده و در صورت تحقق این امر، تحول بزرگی در ارتقای صنایع مرتبط و ایجاد اشتغال برای جوانان ایجاد خواهد شد.
وی تصریح کرد: واحدهای خودروساز استان در کنار افزایش ظرفیت تولید، باید تنوع تولیدات خود را هم افزایش دهند تا بتوانیم حمایت‌های لازم را از این صنعت جذب کنیم.
در این جلسه حسین نقدی، سرمایه گذار شرکت صنعت خودرو آذربایجان با تاکید بر اینکه برند (ام جی) طبق قرارداد، مختص آذربایجان است و نباید به سایر استان ها داده شود، گفت: مجوز تولید انبوه این خودرو برای شرکت صنعت خودرو آذربایجان جدیدا صادر شده است و تولید روزانه ۲۰ دستگاه خودرو سواری (ام جی) شروع شده است که طبق برنامه بعد از تعطیلات عید با افزایش تیراژ تولید، روزانه ۴۰ دستگاه تولید و به تدریج تیراژ تولید را افزایش خواهیم داد.
سالانه ۱۰ هزار خودرو تولید خواهیم کرد
نقدی با تاکید بر اینکه طبق قرارداد ۱۰ ساله با شرکت « سایک » از برنامه عقب نیستیم و سالانه ۱۰هزار خودرو را تولید خواهیم کرد، گفت: برنامه ما برای تولید این خودرو جدی است و همه بسترهای لازم فراهم شده است و از این جهت حمایت های مسئولین استانی و کشوری و بویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت، توسعه این شرکت را در آذربایجان موجب می شود.
وی از ایجاد ۵۳ شبکه فروش و نمایندگی در سطح کشور خبر داد و گفت: تا کنون ۴۷۰ دستگاه تولید و به بازار عرضه شده است و پیش فروش آن آغاز گردیده که برای پاسخگویی به مشتریان حتی روزهای تعطیل هم تولید با کیفیت این خودرو پرطرفدار ادامه دارد.
نقدی در این بازدید در نشست با استاندار و مدیران صنعتی و اقتصادی عضو «کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید استان آذربایجان شرقی» ابراز نگرانی کرد که شرکت خودروسازی «فردا» با ایجاد مانع برای این تولیدی تازه تاسیس، در صدد است با دریافت مجوز از وزارت صنعت، تولید (ام جی) را در «سمنان» آغاز کند که این اتفاق یعنی تلاش برای به تعطیلی کشاندن این واحد بزرگ تولیدی در «آذربایجان» و چوب لای چرخ گذاشتن آن در صحنه رقابتی.
برند خودرو MG حق آذربایجان است
مدیر عامل صنعت خودرو آذربایجان با ابراز نگرانی از دو شقه کردن قرارداد تولید خودرو (ام جی) مابین «آذربایجان» و «سمنان» اضافه کرد: این برند خودرویی حق آذربایجان است و مسئولین استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی قطعا به حفظ این برند و تقویت تولید آن در آذربایجان حساس بوده و نمی گذارند عده ای سودجو و تمامیت خواه این حق و آرزوی دیرینه مردم آذربایجان که اینک به نتیجه رسیده و با آغاز تولید خودرو، ۵۱۷ نفر در آن مشغول بکار شده است را ضایع کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز