روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 285
  • 639
  • 1,435,321
تبریز باید محل ایجاد بنیاد شمس و مولانا باشد

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: با توجه به اینکه تبریز زادگاه شمس تبریزی است، این شهر باید محل ایجاد «بنیاد شمس و مولانا» باشد.
حجت اله ایوبی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی گفت: برخی با بیان اینکه خوی محل مدفن شمس تبریزی است ابراز می کنند که بنیاد باید در این شهر ایجاد شود.
وی ادامه داد: ولی باید توجه داشت که تبریز به عنوان زادگاه شمس تبریزی، محل رویش اندیشه های این شاعر و عارف بزرگ بوده است.
ایوبی گفت: از این رو در حال مکان یابی مناسب برای ایجاد «بنیاد شمس و مولانا» در تبریز هستیم.
وی همچنین با اشاره به درخواست استاندار آذربایجان شرقی مبنی بر ایجاد نخستین پایگاه استانی یونسکو در تبریز، اظهار داشت: در هیچ استانی پایگاه ایجاد نکرده ایم، ولی براساس مصوبه می توانیم در صورت احساس نیاز پایگاه استانی ایجاد کنیم.
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران افزود: با توجه به سبقه تاریخی و فرهنگی شهر تبریز، نخستین پایگاه استانی یونسکو در تبریز احداث میشود.
وی همچنین با اشاره به اینکه تبریز شهر اولین هاست و اولین چاپخانه در این شهر تاسیس شده است، گفت: تلاش می کنیم در سال ۲۰۲۱ تبریز به عنوان «شهر کتاب» انتخاب شود.
ایوبی گفت: این امر فرصتی است تا تبریز در فهرست شبکه شهرهای کتاب جهان قرار گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز