روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 2
  • بازدید امروز: 1,153
  • بازدید دیروز: 1,131
  • کل بازدید ها: 527,787
تبریز در طول ۴ سال اخیر به کارگاه عمرانی تبدیل شده بود

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز عملکرد عمرانی ۴ ساله شهرداری تبریز را تشریح کرد.
به گزارش شهریار، محمد حسین اسحقی در جلسه شورای اسلامی شهر تبریز به تشریح عملکرد عمرانی چهارساله شهرداری تبریز پرداخت و از تبدیل تبریز در طول چهار سال اخیر به کارگاه عمرانی سخن گفت.
معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز پروژه مرکز همایش های بین المللی تبریز را یکی از دیگر از پروژه های مهم شهرداری در آستانه تبریز ۲۰۱۸ برشمرد و گفت: مرکز همایش های بین المللی تبریز با ۲۴ هزار متر مربع و زیر بنا و داشتن سالن اصلی ۱۴۰۰ نفری و همچنین سالن های جنبی و گالری ها دومین مرکز همایش کشور با داشتن صحنه گردان است.
وی با اشاره به پیش بینی پارکینگ سرپوشیده برای ۴۰۰ اتومبیل در این مجموعه اظهار داشت: تبریز از نظر داشتن سالنهای اینچنین شهری فقیر محسوب می شود و با تکمیل این مجموعه شاهد وجود یک مجموعه فخر و اثرگذار خواهیم بود در حال حاضر این پروژه با پیشرفت ۸۵ درصد در فعال بوده و تا شهریورماه به صورت کامل تکمیل خواهد شد.
اسحقی با اشاره به اینکه پروژه مقبره الشعرا یکی از مهمترین پروژه های فرهنگی شهر تبریز بوده است گفت: تکمیل ضلع شمالی و جنوبی مقبره الشعرا با ۱۴ هزار متر مربع مساحت یکی از پروژه های مهم شهرداری تبریز بوده است که در این راستا نگارستان امام خمینی تا دو هفته آینده تکمیل می شود.
اسحقی مجموعه پارک موزه دفاع مقدس، پروژه بزرگ میدان آذربایجان، بهسازی و مقاوم سازی اتوبان پاسداران را از دیگر پروژه های مهم شهرداری تبریز برشمرد و گفت: در سال جاری پروژه میدان آذربایجان به اتمام می رسد و در حال حاضر نیز زیرسازی، آُسفالت و بهسازی اتوبان پاسداران حد فاصل میدان فهمیده تا میدان آذربایجان نیز به اتمام می رسد. در عین حال مسیر این اتوبان از فهمیده تا تقاطع امام علی با استفاده از تکنولوژی های نو و روش های جدید باید تحکیم بستر و نوسازی شود.
معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز از دیگر پروژه های تکمیل شده در طول چهار سال اخیر را پروژه ترمینال مرکزی شهر برشمرد و گفت: ترمینا مرکزی تبریز پروژه ای بود که دو دهه قبل آغاز شده است و در سه سال اخیر با تمهیدات شهرداری تبریز به پایان رسید و یکی از زیباترین ترمینال های سطح کشور بوده و برای ۵۰ تا ۶۰ سال آینده خواهد توانست به نیازهای شهر پاسخ دهد.
وی یکی دیگر از پروژه های مهم اجرا شده شهرداری را ساختمان بیمارستان کودکان تبریز برشمرد و گفت: با احداث این ساختمان در بیمارستان تخصصی کودکان بسیاری از مشکلات ارباب رجوع به بیمارستان کودکان کاهش یافت و همچنین در کنار احداث آن محوطه سازی، آسفالت معبر و همچنین احداث چمن مصنوعی در محوطه بیمارستان توسط شهرداری تبریز انجام گرفته است.
اسحقی در ادامه مرمت و بازسازی ساختمان عمارت شهرداری تبریز، ساخت المان شمس تبریزی در باغ گلستان، ساختمان موزه آب و مشاغل، و همچنین ایجاد موزه های تخصصی در خانه های تاریخی رااز دیگر عملکرد های شهرداری تبریز برشمرد و گفت: به همت شهرداری تبریز خانه نیکدل که یکی از خانه های تاریخی و قدیمی تبریز بودبه دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ تبدیل شد همچنین شهرداری تبریز با تملک خانه کلکته چی در راه مرمت و احیای این خانه زیبا و تاریخی نیز گام برداشته است.
وی ایجاد دوربرگردان روبروی پارک شمس تبریزی و همچنین باغ صبا را از دیگر پروژه های ترافیکی شهرداری تبریز برشمرد وگفت: اکثر پل های احداث شده بر روی «میدان چایی» مانند پل منصور، پل قاری و پل دارایی دارای عمر زیادی می باشند و بازسازی و تقویت آنها ضروری به نظر می رسد.
معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز ورود شهرداری تبریز به احیا و بازسازی بازار تبریز را تاثیرگذار دانست و اظهار داشت: به دلیل هزینه های بالا، قبل از ورود شهرداری به احیا و مرمت بازار تبریز عملیات خاصی در آن اجرا نشده بود و این درحالی است که با ورود شهرداری، کف سازی و مرمت بازار حرم خانه، شیشه گرخانه، کهنه بازار و اصلاح تاسیسات بازار بزرگ اجرایی شد. با این حال باید سرعت مرمت بازار تبریز تسریع شود اما این امر نیازمند همکاری و همراهی اداراتی مانند اداره برق و مخابرات می باشند که ضروری است در این مسئله به صورت عملی همکاری نمایند.
اسحقی با اشاره به عملیات گسترده عمرانی در مجموعه تفرجگاه عینالی گفت: در چهار سال اخیر عینالی شاهد تغییرات بزرگی بوده است، حضور حداقل ۵۰ هزار نفر از شهروندان در هفته در این تفرجگاه، آن را تبدیل به یکی از مراکز مهم گردشی تبریز نموده است. احداث دریاچه مصنوعی، توسعه فضای سبز، کاشت دهها اصله درخت مثمر و کف سازی پیاده راه اصلی این تفرجگاه از عمده اقدامات شهرداری در سالیان اخیر بوده است.
وی با اشاره به تهیه پنج محور گردشگری برای شهر گفت: با توجه به وجود دهها مکان تاریخی و گردشگر در محور تاریخی تبریز برای بازدید از تمامی این مکان ها و محورهای گردشگری شهر، هر توریست حداقل باید دو روز زمان صرف کند.
معاون شهردار، مطالعه و اجرای ۱۵ مورد تقاطع غیر همسطح در شهر در طول چهارسال اخیر را یکی از ماندگار ترین و تاثیرگذارترین عملیات عمرانی و ترافیکی شهرداری تبریز برشمرد و اظهار داشت: هر کدام از تقاطع های غیر همسطح احداث شده اگر امروز وجود نداشت وضعیت بغرنج ترافیکی در مکان اجرای این تقاطع ها بوجود می آمد که با وجود آنها ترافیکی در این تقاطع ها بچشم نمی خورد.
اسحقی توسعه زیرساختهای ورزشی را از دیگر سیاست های اصولی شهرداری تبریز در چهارسال اخیر دانست و گفت: احداث ۱۵ زمین چمن مصنوعی، احداث سالن های ورزشی و توسعه سرانه ورزشی شهر در چند سال اخیر از افتخارات شهرداری تبریز بوده است.
وی با اشاره به پیشرفت پروژه مترو تبریز در چهار سال اخیر گفت: شهرداری تبریز در طول شورای چهارم شهر ۱۲۶۰ میلیارد تومان برای مترو تبریز هزینه کرده است و در نتیجه پیشرفت فیزیکی خط یک مترو تبریز به ۸۱ درصد رسیده است در حالی که از اولین روز آغاز مترو تاکنون کلا مبلغ ۱۹۶۰ میلیارد تومان برای مترو هزینه شده است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز