روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 268
  • 1,001
  • 1,358,425
تبریز شهری زیبا و اسلامی برای گردشگران

رسول موسایی در جلسه ستاد استقبال از بهار، بیان کرد: نوروز امسال مقارن با رویداد “تبریز ۲۰۱۸ “ است و ما باید تلاش کنیم تا در سال گردشگری شهرمان، تبریز را به عنوان شهر زیبا و اسلامی برای گردشگران معرفی کنیم.
به گزارش شهریار، رسول موسایی، قائم مقام شهردار تبریز افزود: در مبحث گردشگری وقتی مسافری به یک شهر وارد می شود سوای زیبایی های شهر بیشتر به اهالی آن شهر و سطح فرهنگی آنان توجه می کند.
وی ادامه داد: همانطور که ما در سفر به بقیه شهرها به رفتار و نحوه ی برخورد و حتی حالت چهره آنان از لحاظ بشاش بودن و افسردگی توجه میکنیم مسافران ورودی به شهر ما نیز به این مسائل دقت می کنند که نشان از شرایطی است که در شهر حاکم است.
موسایی تصریح کرد: اگر در شهرمان معتاد یا افراد بی بضاعت دیده شود یا هر پدیده و معضلی که می تواند چهره شهر را نازیبا نشان دهند، حاکی از یک سری مشکلات شهری است شاید ما بتوانیم تمامی این پدیده ها را جمع آوری و ساماندهی کنیم تا چهره شهر آراسته دیده شود ولی در هر صورت ذاتا این مشکلات به قوت خود باقی است.
قائم مقام شهردار تبریز با بیان اینکه ما باید شرایطی در ایام نوروز ایجاد کنیم که مردم در کنار رویش جدید طبیعت و تغییرات محیطی ، تغییرات دیگر را نیز با رویکرد انسان محورانه رقم زنند، اظهار داشت: از جمله این فرایض در کنار بحث صله رحم که مورد تاکید در فرهنگ و اعتقاداتمان نیز هست، توجه به افراد بی بضاعت است که نباید از آن غافل شویم.
وی افزود: فرهنگسازی امورات خیریه، مسئله ی پربرکتی است که برای رشد و تعالی معنوی هر جامعه ی لازم است. در این راستا با تبلیغات و اطلاعیه ها و هر وسیله ی که امکان آن هست می توان به این هدف رسید.که عید مال همه مردم اعم از غنی و فقیر باشند اگر فضاسازی مناسبی داشته باشیم می توان این فرایض را در بطن جامعه نهادینه کرد .
موسایی تصریح کرد: تحقق شهر بدون گدا که درکل کشور درخصوص تبریز مطرح است به برکت اعتقادات خمس و زکات می تواند در واقع به صورت کامل نیز اتفاق بیفتد.
وی تاکید کرد: مقوله ی نظافت نمازخانه ها، سرویس های بهداشتی و سایر اماکنی که گذر گردشگران به آن خواهد رسید، باید رسیدگی شود. در تجهیز و شبانه روزی بودن نمازخانه ها باید دقت شود و نماز خانه های که در مسیرهای گردشگری قرار دارد باید متناسب با فضای شهر باشد. چنین نباشد که به چهره شهر توجه کنیم و از این اماکن غفلت کنیم .
موسایی اظهارکرد: شهری که لقب شهر فرهنگی و اولین پایتخت جهان تشیع را دارد و پایتخت گردشگری جهان اسلام است در مواقع اذان باید صدای اذان از تک تک محلات آن شنیده شود .
بحث بازار و تعطیلی آن یکی دیگر از موضوعاتی است که موسایی ضمن مطرح آن، از بازاریان درخواست کرد تا در ایام گردشگری تبریز، بازار و علی الخصوص بازار مظفریه را باز نگه دارند تا گردشگران پیشینیه گردشگری و اقتصادی تبریز را از نزدیک حس کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز