روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۴/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 1,065
  • بازدید دیروز: 1,051
  • کل بازدید ها: 721,549
تبریز ٢٠١٨ مجرای معرفی ظرفیتهای گردشگری ، تاریخی و فرهنگی ایران به جهان اسلام

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری رویداد بین المللی تبریز ٢٠١٨ گفت: جهان اسلام در این رویداد از پنجره تبریز به اقلیم فرهنگی و ظرفیتهای گردشگری ،تاریخی و مدنی ایران و آذربایجان نظاره می کند.
محمد محمد پور در نشست هم افزایی تبادل نظر با مدیران کانون های آگهی و تبلیغاتی در خصوص تبریز٢٠١٨ اظهار کرد:مدیران کانونها به عنوان تلاشگران حوزه تبلیغات سعی شان بر این خواهد بود که رویداد تبریز ٢٠١٨ را مستند کنند چرا که کشورهای جهان اسلام و ظرفیتهای فرهنگی ، تاریخی و گردشگری ایران اسلامی و آذربایجان را از پنجره تبریز نظاره گر خواهند بود.
وی با اشاره به اینکه این رویداد فرصتی است که تبریز و آذربایجان به لحاظ گردشگری ، مدنیت فرهنگ و تاریخ به دنیا شناسانده شود ، تصریح کرد: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام بدین معنی است که نقش تبریز در بین کشورهای جهان اسلام برجسته و تعیین کننده است وبنده به عنوان یک شهروند آذربایجانی از تلاشهای شهرداری و میراث فرهنگی سپاسمندم.
مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) گفت: امیدواریم که بتوانیم از فیوضات این ایام بهره مند شویم و در ادامه عنوان کرد: رویداد٢٠١٨ با تمرکز به تبریز در واقع یک فرصت بی نظیر تاریخی است که می تواند به عنوان نقطه ی عطف و جهشی باشد که دنیا را متوجه آداب و رسوم ، ویژگیهای فرهنگی ، پتاسیل ها و ظرفیتهای تبریز و آذربایجان بکند.
محمد پور یا اعلام اینکه گردشگران پیام آوران و نمایندگان فرهنگی یک کشور هستند ، تصریح کرد: این اتفاق تبریز ٢٠١٨ می تواند به جریان گفتگوی فرهنگی ،تعاملات فرهنگی و مناسبت های اقتصادی و فرهنگی کمک های قابل توجهی کند و شاهد جهش در جریان های اقتصادی هم خواهیم بود.
وی با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار سال ٩۶ مبنی بر«اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال» اظهار کرد : تبریز ٢٠١٨ شروع یک اتفاق است نه کل اتفاق . و در ادامه اظهار امید واری کردکه این رویداد باعث شتاب و جهش در تمامی زمینه ها و حوزه های مختلف اقتصادی و فرهنگی خواهد بود.
مدیر کل ارشاد اسلامی انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام را حلقه وصل و عامل وحدت و انسجام ملت های مسلمان خواند و گفت: این رویداد یک اتفاق مردم محور است و همه بخش های خصوصی و آحاد مردم باید در این قضیه درگیر باشند.
محمدپور از تبلیغات به عنوان مهمترین وجه این رویداد نام برد و از مدیران کانون های تبلیغاتی خواست در ارائه آثار تبلیغاتی مرتبط با رویداد تبریز ٢٠١٨ سه اصل اطلاع رسانی ،اقناع و ترغیب را مد نظر قرار دهند.
وی با علام اینکه یک میلیون گردشگر برای رویداد تبریز ٢٠١٨ هدف گذاری شده است ، که تبریز را برای سفر خود انتخاب خواهند کرد ، خاطر نشان کرد: برای استفاده از عایدات این اتفاق باید شغل ها و حرفه های خو درا را بشناسانیم و حضور گردشگران و بازدید آنها از اماکن فرهنگی و تاریخی را یک فرصت برای تبلیغات فرهنگ ایرانی، اسلامی و آذربابجان قلمداد کرد.و از رویداد تبریز ٢٠١٨ به عنوان پله ی اول برای ترقی های بعدی یاد کرد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز