روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 177
  • 665
  • 997,585
تبریز پیشتاز کاهش تلفات رانندگی درون شهری در کشور ارتقای فرهنگ شهروندی ضروری است

به گزارش شهریار، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز اعلام کرد: بر اساس آمار به دست آمده طی شش ماهه نخست امسال، تصادفات منجر به فوت درون شهری در تبریز ۴۶ درصد کاهش یافته است.
مهدی یوسفی اظهار داشت: این کاهش در سایه تلاش های صورت گرفته توسط واحدهای مختلف شهرداری کلانشهر تبریز و همکاری بین بخشی با پلیس راهور به دست آمده است.
وی در عین حال فرهنگ سازی، تکمیل علائم ترافیکی و استفاده از نرده کشی را ایمن سازی و به دست آمدن این توفیق دخیل دانست.
یوسفی با بیان اینکه گسترش موانع و حصارهای آهنی برازنده کلان شهر تبریز نیست: گفت: برای کاهش میزان سوانح و حوادث درون شهری نیازمند همکاری شهروندان در رعایت قوانین ترافیکی هستیم. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در بخش دیگری از سخنان خود توسعه شبکه دوربین های هوشمند ترافیکی را یکی دیگر از راهکارهای کنترل رانندگی درسطح شهر خواند و گفت: اغلب سوانح رانندگی به دلیل سرعت بالای رانندگان و عدم رعایت عبور و مرور از سوی عابران پیاده است.
یوسفی با اشاره به اینکه در تصمیمات ترافیکی همواره جان شهروندان در اولویت قرار دارد افزود: ایجاد حرایم ایمنی، اصلاح هندسی، تقاطع های هوشمند، نصب تجهیزات ترافیکی و حتی طرح های ترافیکی تبریز با هدف رعایت حال شهروندان و آرامش جانی و روانی آنها انجام می شود.
وی با تاکید بر اینکه برای کاهش میزان تصادفات درون شهری نیازمند ارتقای فرهنگی و همکاری شهروندان هستیم خاطرنشان کرد: اگر برخی اقدامات پیشگیرانه نباشد، شاهد سونامی تصادفات درون شهری در تبریز خواهیم بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز