روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 282
  • 965
  • 1,043,859
تبریز پیشرو در راه‌اندازی مراکز نوآوری بین کلانشهرهای کشور

رییس کمیسیون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی کلانشهرهای کشور گفت: مهم‌ترین هدف از راه‌اندازی مراکز نوآوری در سطح کلانشهرهای کشور، کمک به مدیریت شهری در حل معضلات و مشکلات شهری است.
به گزارش شهریار، شهریار آل شیخ با اشاره به راه‌اندازی مراکز نوآوری کلانشهرها، اظهار کرد: تفاوت عمده این مرکز با سایر مراکز نوآوری این است که موضوع اصلی مورد بحث در این مراکز دستیابی به راه حل‌های کارشناسی در اداره شهر خواهد بود.
وی افزود: اتصال شتاب‌دهنده‌های بخش خصوصی و دولتی به بدنه مدیریت شهری در کلانشهرها یکی دیگر از اهداف این مراکز است که به صورت‌های مختلف به اجرا در می‌آید.
رییس کمیسیون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی کلانشهرهای کشور با اشاره به اینکه مشهد و تبریز از کلانشهرهای پیشرو در راه‌اندازی این مرکز به شمار می آیند، تصریح کرد: این روش‌ها شامل ارتباط با دانشگاه‌ها و انعقاد تفاهم‌نامه با آن‌ها، تعامل سازنده با اساتید و دانشجویان و سازمان‌های مختلف به جهت آشنایی بیشتر با چالش‌های شهری است.
آل شیخ با اشاره به اینکه زیرساخت‌هایی نیز برای جلب مشارکت در این مراکز پیش‌بینی شده است، گفت: این مراکز نیازمند ورودی‌هایی هستند تا بتوانند با بهره‌گیری از مجموعه‌های دانشگاهی و مراکز دانش‌بنیان به رفع چالش‌های شهری و رسیدن به پاسخ مشکلات آن برسند.
وی خاطرنشان کرد: در شهرداری مشهد، اطلاعات ورودی در قالب‌های مختلف همچون نظام ایده‌شهر که همان ایده‌های مردمی است به ایده‌های پژوهشی تبدیل و با مداخله صحیح به کسب و کار تبدیل می‌شود.
رییس کمیسیون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی کلانشهرهای کشور، اظهار کرد: قطعاً یکی دیگر از اهداف راه‌اندازی مراکز نوآوری شهری، تجاری‌سازی و اتصال ایده‌های خوب شهری به این چرخه خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز