روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبریز ۲۰۱۸ فرصتی برای استفاده از پتانسیل‌های گردشگری عشایر است

رییس امور عشایر کشور گفت: تبریز را به عنوان شهر پایلوت استفاده از توانایی‌های عشایری در بحث گردشگری انتخاب می‌کنیم که در آستانه تبریز ۲۰۱۸ اتفاق خوبی خواهد بود.
کرمعلی قندالی در مراسم افتتاحیه همایش ملی امور عشایری که در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد اظهار داشت: در حوزه بهره‌وری از صنایع هرچند مشکلاتی داریم اما باید گفت آنچه اخیرا اتفاق افتاده و ۶ میلیارد تومان هزینه شده است، اتفاقات خوبی را رقم زده است.
وی ادامه داد: همچنین در حوزه دام و دام‌پروری برای اولین بار مجوز صادرات دام زنده صادر شد که اگر این مجوز صادر نمی‌شد مردم در حوزه‌های مختلف دچار مشکل می‌شدند.
قندالی همچنین درباره فرایند از مزرعه تا سفره نیز خاطرنشان کرد: باید این فرایند را بسیار جدی بگیریم که در واقع زنجیره تولید را نشان می‌دهد که بتوانیم از محل اولیه تولید تا عرضه را هدایت کنیم.
وی ادامه داد: ما در حوزه عشایری درباره ظرفیت‌هایمان حساب کردیم و برای همین تلاش داشتیم تا حرف‌ها و درد دل عشایر را به حد بالایی به گوش مسئولان برسانیم و در همین راستا شورای عالی عشایر تشکیل شد.
رییس امور عشایر کشور اضافه کرد: در شورای عالی عشایر اتفاقات خوب افتاد و از جمله آن‌ها می‌توان به تصویب طرح‌هایی اشاره کرد که در راستای تامین مسائل اجتماعی و خدماتی عشایر مطرح گردیده بودند.
وی همچنین از اجرای سخن رییس جمهور مبنی بر ارائه تسهیلات با درصد کم اما طولانی‌مدت به عشایر خبر داد و گفت: ما توانستیم به عشایر تسهیلات ۴ درصدی بدهیم به مهلت بازگشت ۵ ساله به صندوق که باعث حل شدن بسیاری از مشکلات عشایر شد.
قندالی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: باید به تشکل‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشیم چرا که وظیفه ما سیاست‌گذاری و ارائه منابع است اما این تشکل‌ها هستند که در اجرایی‌کردن طرح‌ها می‌توانند یاری کنند.
رییس امور عشایر کشور در پایان اعلام کرد: همچنین از هم‌اکنون تبریز را به عنوان شهر پایلوت استفاده از توانایی‌های عشایری در بحث گردشگری انتخاب می‌کنیم که در آستانه تبریز ۲۰۱۸ اتفاق خوبی خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز