روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبریز ۲۰۱۸ برندی ماندگار در تاریخ آذربایجان برگزاری جشنواره ها و فستیوال های متنوع در اسکو

شهردار اسکو، گفت: تبریز ۲۰۱۸ تنها یک رویداد کوتاه مدت نیست، بلکه برندی بر نام تبریز است که سال ها در تاریخ آذربایجان، ماندگار خواهد بود.
اسکو از قدیمی ترین و مهم ترین شهرستانهای استان آذربایجان شرقی است که همواره در زمینه های فرهنگی، تاریخی و همچنین گردشگری پیشرو بوده و به واسطه مردم با فرهنگ و دانشمند خود نتایج درخشانی را در عرصه علمی کسب کرده است.
اسکو به دلیل داشتن ظرفیت های گردشگری غنی خود در محور اصلی گردشگری استان قرار گرفته و به عنوان یکی از پایلوت های فرهنگی و گردشگری تبریز ۲۰۱۸ معرفی شده است، این شهرستان در ماه های اخیر ضمن برنامه ریزی و اجرای اقدامات لازم جهت برگزار هرچه با شکوه تر رویداد بزرگ تبریز ۲۰۱۸ ، با روی کار آمدن مجموعه جدید شهرداری این شهر، شاهد تحولی جدید در امور اجرایی شهری و همچنین برنامه های فرهنگی خود خواهد بود.
“بابک شریفی” شهردار جدید شهرستان اسکو ضمن بازدید از تحریریه آژانس خبری-تحلیی نصر، در ارتباط با برنامه ها و راهکارهای خود در مورد آینده ی این شهرستان تاریخی، به عنوان متولی اصلی مجموعه شهرداری شهرستان، با خبرنگار نصر به گفت و گو نشست.
وی در خصوص اهداف مجموعه جدید شهرداری اسکو، اظهار کرد: شهرداری اسکو بخش مهمی از اهداف خود را بر حوزه گردشگری و سرمایه گذاری های مربوط به این حوزه معطوف ساخته و اقدامات اولیه را در این راستا، با آغاز بررسی تملک اراضی برای ایجاد اقامتگاه های بوم گردی آغاز نموده است. این مجموعه در تلاش است تا با ایجاد اقامتگاه های بوم گردی فرصتی مناسب را برای جذب و ترقیب گردشگران جهت اقامت حداقل ۲۴ ساعت در این شهرستان فراهم سازد.
شریفی ادامه داد: دومین محور اهداف این مجموعه، پروژه های سرمایه گذاری رفاهی خواهد بود که با استفاده از اراضی که در ورودی شهر قرارگرفته، می توان ظرفیتی مناسب جهت برقراری این پروژه رفاهی به وجود آورد تا شاهد اجرای نمایی کوچک از تفرجگاه عینالی در شهرستان اسکو باشیم.
شهردار جدید اسکو با بیان اینکه این شهرستان برخلاف سال های اخیر، شاهد تحولی شگرف و تازه در ساختار و امور شهرداری، خواهد بود، اذعان داشت: متاسفانه در سال های اخیر شاهد برخی ناهماهنگی ها و گسست هایی در ساختار شهرداری اسکو بودیم که در این راستا، برنامه های مدونی را جهت ترمیم و اصلاح ساختاری آن پیش بینی کرده ایم. در اولین وهله نیز اعتماد از بین رفته بین مردم و شهرداری بازیابی و به مطالبات آن ها رسیدگی خواهد شد.
وی در ارتباط با برنامه های شهرداری شهرستان اسکو در مورد رویداد بزرگ تبریز ۲۰۱۸ ، تاکید کرد: در ارتباط با رویداد بزرگ تبریز ۲۰۱۸، متاسفانه باید بگویم که پیش از این هیچ اقدامی در این راستا در باغ شهر اسکو انجام نگرفته بود، از اقدامات دیگری که در دوره جدید شهرداری این شهرستان صورت گرفته، تشکیل کمیته تخصصی تبریز ۲۰۱۸ است که تا کنون با برگزاری چهار جلسه مستمر سعی در بررسی و ارائه راهکارهای جدید در راستای توسعه و بهبود وضعیت گردشگری شهرستان و همچنین تبریز داشته است. باید واقف باشیم که تبریز ۲۰۱۸ تنها یک رویداد یک روزه و کوتاه مدت نیست بلکه برندی بر نام تبریز است که سال ها می توان با استفاده از آن در زمینه توسعه و همچنین ارتقا سطح ظرفیت های فرهنگی و گردشگری سرمایه گذاری کرد.
شریفی افزود: در این کمیته کارگروه های “پیرایش محیطی و شهری” و “تبلیغات و معرفی تبریز ۲۰۱۸ و شهرستان اسکو” تشکیل یافته است که از جمله وظایف آن ها می توان به بهبود و تسریع رسیدگی به زیبایی شهری، اطلاع رسانی و آموزش زبان انگلیسی به تاکسیرانان، نصب آرم تبریز ۲۰۱۸ بر وسایل حمل و نقل عمومی، چاپ و نشر نقشه های راهنمای گردشگری و همچنین استقرارسازی باجه های “از من بپرس” در ورودی شهرستان اسکو اشاره کرد.
شهردار جدید اسکو با اشاره بر اینکه راهکارهای شهرداری صرفا نباید در زمینه های عمرانی و شهری باشد، ادامه داد: ما معتقدیم که شهرداری علاوه بر پروژه های عمرانی خود باید در اموری چون ایجاد نشاط اجتماعی با برگزاری برنامه های فرهنگی و تفریحی نیز نقش داشته و تمام توان خود را در ترویج این امر مهم به کار گیرد، از این رو یکی از سیاست های مجموعه جدید شهرداری اسکو مشارکت در امر برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی شهری و همچنین برگزاری برخی از رویدادهای فرهنگی مربوط به تبریز ۲۰۱۸ در این شهرستان است.
شهردار سابق خامنه با بیان اینکه نقش رسانه ها در اشاعه فرهنگ مردم دوستی و همچنین حس مسئولیت پذیری شهرداری ها، حائز اهمیت بوده و همواره رسانه ها صدایی رسا برای بیان سخنان آحاد مردم از جمله شهرداران است، افزود: من معتقد هستم این رسانه ها هستند که می توانند با انعکاس سخنان مردم به مسئولان و همچنین مسئولان به مردم در ایجاد ارتباطی مستحکم اجتماعی نقش داشته و این پیوند را بیش از پیش استحکام بخشند.
وی با اشاره بر ظرفیت مهم و ارزشمند توریسیتی «کندوان» در جوار این شهر و همچنین برگزاری جشنواره های مختلف در این روستای تاریخی و باستانی، اظهار کرد: شهرداری اسکو آمادگی خود را برای تشریک مساعی در امور برگزاری جشنواره های بین المللی و همچنین توسعه ظرفیت گردشگری روستای کندوان اعلام می دارد و همواره آماده ارائه خدمات به گردشگران بازدیدکننده از این روستای ارزشمند است.
شریفی در پایان با بیان اینکه شهر اسکو همواره در پرورش چهره ها و شخصیت های مهم فرهنگی و علمی در منطقه پیشرو بوده است، ادامه داد: شهرستان اسکو همواره با شخصیت های علمی و فرهنگی تاثیرگذار خود در کشور و منطقه شناخته شده است، قطعا نقش این افراد در اعتلای فرهنگ غنی این شهرستان بسیار حائز اهمیت خواهد بود، از اینرو شهرداری شهرستان اسکو در نظر دارد با ایجاد بانک اطلاع رسانی و دعوت از شخصیت های موفق شهرستان که در سایر شهرها و یا کشورها زندگی می کنند، به آیین باستانی نوروز و رویداد بزرگ تبریز ۲۰۱۸ ضمن تقدیر از زحمات و موفقیت های آن ها، فرصت مناسبی را جهت اقامت آن ها و همچنین تشریک مساعی در خصوص بهبود ظرفیت های گردشگری و توسعه آن ها داشته باشد./نصر

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز