روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 66
  • 654
  • 999,268
تبریز ۲۰۱۸ فرصتی جهت تحکیم روابط بین الملل در عرصه گردشگری

دبیر اول سفارت انگلستان در ایران با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ و فراهم شدن فرصتی مناسب جهت تحکیم روابط بین الملل تبریز در عرصه گردشگری با سایر کشورها، گفت: مسلما انتخاب تبریز به این عنوان، سبب افزایش ورود گردشگران خارجی به این شهر خواهد بود، لذا تبریز باید این فرصت را مغتنم شمرده و در راستای تحکیم روابط بین المللی خود گام های موثری را بردارد.
جان گرین در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی استان، هدف از سفر خود به تبریز را شناخت بیشتر و دریافت اطلاعاتی جامع از ظرفیت های مختلف تاریخی و فرهنگی این شهر، مطرح کرد.
دبیر اول سفارت انگلستان در ایران ضمن قدردانی از برگزاری مراسمی نظیر برنامه رسمی تبریز ۲۰۱۸، حضور مداوم هیئت های دیپلماتیک در تبریز را به بهانه رویدادهای بین المللی ضروری دانست و گفت: دعوت از وزرا، سفرای خارجی و هیئت های دیپلماتیک به تبریز، زمینه آشنایی بیشتر آن ها با ظرفیت های غنی و اصیل تبریز در حوزه های تاریخی و فرهنگی را فراهم می سازد.
جان گرین با اشاره به فاصله کم و دسترسی بسیار خوب تبریز به تهران، گفت: همین مولفه می تواند تبریز را به عنوان یکی از مهم ترین پایلوت های گردشگری و روابط بین الملل مطرح کند و با ایجاد ارتباط بیشتر با چهره های سیاسی تاثیر گذار سایر کشور ها، می توان اتفاقات بین المللی مختلفی را در تبریز رقم زد تا اطلاعات در مورد تبریز به طور جامع تری در اختیار چهره های مختلف سیاسی و گردشگران قرار بگیرد.
دبیر اول سفارت انگلستان در ایران در ادامه سخنان خود افزود: تبریز تمام قابلیت های لازم جهت جذب گردشگر را داراست و تنها نیازمند به کارگیری و اطلاع رسانی درست ظرفیت های گردشگری خود در سطح بین الملل است.
جان گرین در پایان سخنان خود تاکید کرد: با توجه به ارتباط موثر سفارت انگلستان با هیئت های دیپلماتیک سایر کشورها در ایران، یقیناً پس از مراجعت به تهران گام های موثری برای معرفی جامع و در خورشان تاریخ تبریز در حوزه گردشگری خواهیم برداشت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز