روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 646
  • 749
  • 1,337,131
تبریز ۲۰۱۸ می تواند شروع توسعه ارتباطات میان تبریز و شهرهای دیگر کشورها باشد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی از تبریز ۲۰۱۸ به عنوان آغازگر و نقطه شروع ارتقا تبادلات فرهنگی تبریز و دیگر شهرهای جهان یاد کرد.
مرتضی آبدار در دیدار با ساتکو بیتانگا، معاون سفیر بوسنی افزود: جهت گسترش همکاری های فرهنگی ایران و بوسنیتبریز ۲۰۱۸ می تواند زمینه توسعه مبادلات فرهنگی و همکاری های مشترک فی مابین را فراهم نماید و در این میان گردشگری یکی از محورهای مهم در این حوزه به شمار می رود که با افزایش ظرفیت های همکاری دو جانبه می توان گام اساسی در جهت توسعه گردشگری برداشت.
آبدارگفت: تبریز ۲۰۱۸ بهترین بهانه برای افزایش ارتباطات فرهنگی میان تبریز و شهرهای بوسنی خواهد بود.
در تلاشیم تا گامهای موثر در راستای توسعه گردشگری با استفاده از پتانسیل های بیشمار موجود و نیز برقراری تعاملات بین‌المللی با کشور های پیشرفته و صاحب تمدن در عرصه گردشگری برداشته شود.
مرتضی آبدار افزود: برگزاری هفته های فرهنگی و جشنواره هازمینه تبادلات و پیوندهای فرهنگی میان تبریز و استفاده از تجارب مشترک در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری را در دو کشور فراهم می آورد و در این راستا حضور گروه های هنری و فرهنگی تبریز را در رویدادهای بوسنی و بالعکس را تسهیل خواهیم کرد.
معاون سفیر بوسنی در این دیدار گفت: تبادلات فرهنگی نقش موثری در گسترش روابط میان کشور ها دارد و درک و فهم متقابل را نسبت به هم افزایش می دهدو موجب تبادل بیشتر گردشگر و رونق صنعت گردشگری می شود.
ساتکو بیتانگابا اشاره به جاذبه های کم نظیر گردشگری و تاریخی تبریز گفت: اقامت بسیار خوبی در تبریز داشته ام و جلسات ارزشمندی با مدیران ومسئولان برگزار کرده ام ودر همین راستا به منظور ترغیب حضور گردشگران بوسنیایی در تبریز همزمان با رویداد تبریز ۲۰۱۸ اقدامات مناسبی را در دستور کار قرار خواهیم داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز