روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبریز ۲۰۱۸ نباید موجب غفلت مسئولان از دریاچه ارومیه شود

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: موضوع گردشگری تبریز ۲۰۱۸ نباید موجب غفلت مسئولان از وضعیت بغرنج و آشفته دریاچه ارومیه شود.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدعلی آل هاشم در دیدار با اعضای ستاد احیای دریاچه ارومیه، اظهار کرد: از مسئولان ستاد احیای دریاچه ارومیه دعوت می‌ کنیم که در همایش ائمه جمعه استان و همایش روحانیون درباره این دریاچه گزارش دهند تا از ظرفیت تبلیغی روحانیون برای کمک به احیای دریاچه ارومیه استفاده شود.
وی با اشاره به جلسات مشورتی توسعه استان با دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه، گفت: در این نشست ها گفته شد اگر روند خشک شدن دریاچه ارومیه ۱۰ سال دیگر ادامه یابد نه‌ تنها استان ‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بلکه حتی در زنجان هم باید مردم منطقه را تخلیه کنند.
آل هاشم ، نقش ائمه جمعه جهت اطلاع‌ رسانی و فرهنگ‌ سازی برای نجات دریاچه ارومیه را مورد تاکید قرار داد.
وی افزود: نقش رسانه ها خیلی مهم است و می‌ توانند به فرهنگ‌سازی کمک بزرگی کنند، باید از هم اکنون برنامه ‌ریزی‌ هایی برای رسیدگی و سازمان ‌دهی به گردشگرانی که برای بازدید به دریاچه ارومیه خواهند آمد، انجام شود.
امام ‌جمعه ادامه داد: مسئولان استان باید کمی و به صورت منطقی به دولت برای دریافت اعتبارات بیشتر فشار آورند، البته گاهی دست‌هایی هستند که در این مسائل سر و صدا می‌کنند مثلاً عده‌ای می‌گفتند چرا به دریاچه ارومیه رسیدگی می‌شود، ولی به زاینده‌رود یا دریاچه نمک قم کمتر توجه می‌ شود، اما به‌ هر حال این کار به اعتبار نیاز دارد و نمایندگان استان در مجلس هم می‌ توانند در این مسیر کمک زیادی کنند.
آل هاشم با اشاره به آسیب‌های ناشی از خشک شدن دریاچه ارومیه گفت: تهدیدی که از خشک شدن دریاچه ارومیه متوجه آذربایجان شرقی است، برای آذربایجان غربی نیست و مردم استان ما بیشتر از این موضوع متضرر خواهند شد.
دریاچه ارومیه به عنوان بزرگترین دریاچه شور داخلی از دو دهه پیش با خطر خشکیدن مواجه شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز