روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 410
  • 769
  • 1,387,412
تبریز ۲۰۱۸ نقطه آغاز تبدیل آذربایجان شرقی به قطب گردشگری کشور

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: تبریز ۲۰۱۸ نقطه آغاز تبدیل استان به قطب مهم فرهنگی و گردشگری کشور است.
سعید شبستری در جلسه هماهنگی تبریز ۲۰۱۸ اظهارکرد: در کنار تمامی دستگاه‌های اجرایی، عموم شهروندان استان باید برای جذب گردشگران داخلی و خارجی به استان تلاش کنند.
وی ادامه داد: حضور هرچه بیشتر گردشگران خارجی در استان، مزایای مهمی همچون شکوفایی و رونق اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.
شبستری گفت: متاسفانه بسیاری از بدیهی‌ترین اقدامات لازم برای میزبانی از گردشگران در سال ۲۰۱۸ همچون ایجاد و تقویت زیرساخت‌های مناسب حمل‌ونقل، آموزش برخورد مناسب با گردشگران و ساماندهی سرویس‌های بهداشتی انجام نشده است.
وی تاکید گرد: دستگاه های مسئول باید نسبت به تحقق اهداف استان و کشور در سال ۲۰۱۸، بیش از پیش اهتمام ورزند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر افزایش تبلیغات برای رویداد عظیم فرهنگی تبریز ۲۰۱۸، گفت: هماهنگی‌های لازم با آژانس‌های گردشگری و مسافری برای جذب گردشگران خارجی انجام شود.
وی ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان باید نسبت به برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های مختلف آموزشی برای راهنمایان گردشگری و ضرورت تسلط به زبان انگلیسی اقدام کند.
شبستری بر ضرورت رعایت قوانین مصوب بین المللی و داخلی در ارتباط با میراث فرهنگی و اماکن تاریخی و مذهبی تاکید کرد و گفت: تدابیر لازم برای آغاز بکار سریع پلیس گردشگری اتخاذ و با هتلداران و مدیران مراکز اقامتی برای اعمال تخفیف مناسب اقامت هماهنگی شود.
وی همچنین بر برگزاری دوره های آموزش رفتاری برای اقشار مختلف در راستای تبریز ۲۰۱۸ و استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت تبلیغی و اطلاع رسانی رسانه های استانی و ملی برای برگزاری هرچه بیشتر برنامه های این رویداد تاکید کرد.
سازمان کنفرانس اسلامی معروف به سازمان همکاری اسلامی طرحی را از سال ۲۰۱۵ با نام معرفی شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی کلید زد.
در این طرح هر ساله شهری از کشورهای اسلامی به عنوان ” شهر نمونه گردشگری جهان اسلام ” معرفی می شود. در اولین معرفی شهر قدس فلسطین در سال ۲۰۱۵ و در دومین معرفی شهر قونیه ترکیه در سال ۲۰۱۶ به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام معرفی شدند.
برای سال ۲۰۱۷ نیز شهر مدینه عربستان به این عنوان انتخاب و در نهایت شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.
این انتخاب در اجلاس کارشناسان ارشد نهمین کنفرانس وزیران گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری‌ اسلامی در شهر نیامی پایتخت جمهوری نیجر انجام شد.
پیش از این انتخاب دو شهر تبریز و یزد از ایران با توجه معیارهای انتخاب به عنوان نامزد معرفی شده بودند که تبریز توانست این عنوان را نصیب خود کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز