روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۲۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 756
  • بازدید دیروز: 1,890
  • کل بازدید ها: 487,475
تبلیغاتی برای فرش دستباف نداریم

بهرامی گفت: مشکلات صنعت فرش تنها مربوط به دولت نیست زیرا بسیاری از تولیدکنندگان و صادرکنندگان نیز کم کاری می کنند و حتی برای بازار مستعد داخلی نیز اقدام مناسبی انجام نداده اند برای مثال ما هیچ تبلیغاتی برای فرش دستباف نداریم.
بهرامی اظهار داشت: حدود یک میلیون بافنده فرش در کشور وجود دارد و اینها هر دو سال یک بار برای اخذ کارت شناسایی باید ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار ریال به اتحادیه های صنفی بپردازند در حالی که صدور هر کارت تنها ۷۰ هزار ریال هزینه دارد در حالی که با اختصاص تنها پنج درصد از این مبلغ برای تبلیغات در داخل و خارج از کشور می توان این صنعت را به همه معرفی کرد.
رئیس اتحادیه تعاونی‌های تولیدکنندگان فرش دستباف، تهیه و توزیع مواد اولیه را از دیگر مشکلات صنعت فرش دستباف عنوان کرد و گفت: در حالی که پشم داخلی بهترین کیفیت و ارزش افزوده را دارد اما به دلیل نبود فرآوری مناسب و شبکه جمع آوری مجبور هستیم که این محصول را به صورت خام صادر کنیم و بعد دوباره آن را وارد کنیم.
وی تصریح کرد: اگر ترکیه در صنعت نساجی از توانمندی بالایی برخوردار است، به دلیل اصلاح نژاد گوسفندان و توسعه صنعت نساجی است اما با وجودی که کشور ما ظرفیت بالایی در تولید پشم و ابریشم دارد سرمایه گذاری مناسبی در این حوزه نداریم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز