روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 619
  • 906
  • 1,359,682
تبلیغ های صدا و سیما گمراه کننده و اغواگرایانه است

رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان، تبلیغات صدا و سیما را در معرفی کالا ها و محصولات گمراه کننده و اغواگرایانه اعلام کرد.
سید محمود نوابی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سومین همایش حامیان حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: واحدهای تولیدی که با اعتماد به نفس و داوطلبانه خود را در معرض ارزیابی کمیته فنی و کارشناسان کیفی قرار داده اند همه آنها به نوعی برترین هستند.
وی تبلیغات اغوا کننده را مغایر با قانون حمایت از مصرف کنندگان دانست و افزود: ماده ۷ قانون حمایت از مصرف کنندگان بر نحوه تبلیغات گمراه کننده و اغواگرایانه نظارت دارد و متاسفانه باید گفت تبلیغات صدا و سیما در مورد تبلیغات انواع کالاها و محصولات گمراه کننده است.
وی با ذکر مثال هایی در این زمینه تصریح کرد: از یک طرف جامعه پزشکی مصرف انواع روغن های نباتی را به ضرر و زیان سلامتی اعلام می کنند که باعث بیماری های قلبی و عروقی می شود از سوی دیگر صدا و سیما با تبلیغات گمراه کننده این نوع محصولات را به شدت و با شور و هیجان خاصی تبلیغ می کند و در این بین مصرف کننده نمی داند کدام یک از این موضوعات درست است.
وی افزود: در سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان بنا داریم از سال های آینده به دنبال برترین ها باشیم و همه باید به ذهن بسپاریم امروز بین مصرف کننده و تولید کننده تعارضی وجود ندارد بلکه آنها لازم و ملزوم یکدیگر هستند.
نوابی اظهار داشت: طبق فشار مقام معظم رهبری اگر ما به مصرف کننده سفارش می کنیم که کالای ایرانی بخر باید از سوی دیگر به تولید کننده نیز فشار آوریم تا کالای خوب و با کیفیت و مرغوب تولید کند.
رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان برگزاری جشنواره و همایش های حمایت از مصرف کنندگان را جشن صنعت گران و کارآفرینان اعلام کرد و افزود: برگزاری این نوع جشنواره ها در جهت برقراری یک پل ارتباطی بین مصرف کنندگان و تولید کنندگان یکی از اقدامات مهم و الویت دار سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان است.
وی ادامه داد: در این همایش ها و جشنواره ها بنگاه های تولیدی خوب ومرغوب در زمینه رعایت حقوق مصرف کنندگان به مردم معرفی می شوند و در واقع به مردم اعلام می شود که از محصولات خوب و با کیفیت این تولید کنندگان استقبال کنند.
نوابی با اشاره به گران شدن اجناس و کالا در ایام خاصی از سال گفت: زیبنده کشور ما نیست که در ایام خاصی از سال همچون ماه مبارک رمضان، ماه محرم، فصل بازگشایی مدارس و ایام عید نوروزی حقوق مصرف کنندگان به فراموشی سپرده شده و قیمت اجناس افزایش پیدا کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز