روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 318
  • 1,575
  • 1,392,754
تجاری سازی فناوری رویکرد اصلی نمایشگاه ربع رشیدی تبریز است

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی با اشاره به برگزاری پنجمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی در تبریز افزود: رویکرد اصلی این نمایشگاه تجاری سازی فناوری است.
علی جهانگیری در جلسه سیاستگذاری پنجمین نمایشگاه و جشواره ربع رشیدی افزود: در سال گذشته یک هزار و ۷۱۳ طرح فناورانه در چهارمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی ارائه شد.
وی ادامه داد: از این تعداد ۵۹۷ طرح فناورانه از خارج استان و ۱۶ طرح از کشور چین ارائه شده بود.
جهانگیری اظهار کرد: نمایشگاه بین المللی ربع رشیدی، نمایشگاهی بازرگانی با موضوع فناوری است و سعی می کنیم هر دو طرف عرضه و تقاضای فناوری را کنار هم قرار دهیم.
وی گفت: پنجمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی ۲۰ تا ۲۴ آبان ماه سال جاری در سه سطح ایده و تحقیق، توسعه و تجاری سازی فناوری و فروش و توسعه بازار برگزار می شود.
مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی افزود: تجاری سازی فناوری، بسترسازی برای تکمیل چرخه علم تا فناوری و فناوری تا کسب و کار، شناسایی توانمندی پژوهشی و فناوری و بسترسازی برای استفاده از آن در بخش های مختلف اقتصاد از جمله اهداف برگزاری نمایشگاه است.
وی ادامه داد: شناسایی ومعرفی نوآوری ها و اختراعات فناورانه و طرحها و ایده های دانش محور، بسترسازی برای ایجاد تعامل بین دانشگاهیان و فناوران با بخش های مختلف اقتصادی و اجرایی و بسترسازی برای شکل گیری شرکت های دانش بنیان از دیگر اهداف این نمایشگاه است.
جهانگیری زمینه سازی برای افزایش صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان، جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای فرصت های سرمایه گذاری دانش بنیان، گسترش همکاری های فناورانه منطقه ای، ملی و فرا ملی و ایجاد فضای مناسب کسب و کار برای نخبگان علمی و فناوری را از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه دانست.
پنجمین نمایشگاه و جشنواره فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی ۲۰الی ۲۴ آبان ماه سال جاری در تبریز برگزار می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز