روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 303
  • 407
  • 1,282,534
«تجربه تبریز» الگوی ارزشمند مهار معضلات اجتماعی

شهردار تبریز با حضور در موسسه خیره شکوفه های مهر ضمن بازدید از وضعیت خدمات ارائه شده در این موسسه، از مدیریت و عوامل اجرایی آن قدردانی کرد.
به گزارش شهریار، صادق نجفی در حاشیه بازدید از این موسسه با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت مشارکت های خصوصی در حل مسائل اجتماعی خاطر نشان کرد: شهرداری تبریز در سالهای اخیر بخش عمده ای از امکانات و بودجه خود را معطوف حل آسیب های اجتماعی و فرهنگی کرده و به صورت جدی وارد عمل شده است؛ در همین راستا مصمم هستیم که در برنامه و بودجه سال آتی با تعریف بسترهای لازم، زمینه‌های کمک به بخش های خصوصی و مردم نهاد را تقویت کنیم.
وی اضافه کرد: راه‌‌اندازی و فعالیت چنین مراکزی، در کنار ضرورت‌های اجتماعی، از توصیه‌های صریح دینی نیز به شمار می‌رود و از این رو، توفیق ارزشمندی است که نصیب هر فردی نمی‌شود؛ به همین خاطر، با توجه به امکانات مشارکتی شهرداری، در صدد تقویت برنامه های موسسات خیریه خصوصی هستیم.
دکتر نجفی با تاکید بر این که کیفیت خدمات در این مراکز باید در اولویت باشد، گفت: کودکانی که در این مرکز نگهداری باشند، باید از لحاظ معیشت و رفاه و همچنین مباحث فرهنگی و آموزشی، به صورت ویژه پشتیبانی شوند؛ این ضرورت، یک وظیفه مدیریتی و دینی است که امروز بر دوش ماست و باید به نحو احسن، به سرمنزل خود برسد.
شهردار تبریز به اشاره به برخی معضلات اجتماعی کشور که در روزهای اخیر تاسف و تالم آحاد جامعه را در بر داشته است، خاطر نشان کرد: خرسندیم که با تجارب ارزشمند مشارکت‌های مردمی در شهر تبریز و همتی که شهرداری تبریز در این راه صرف کرده، معضلاتی از قبیل کارتن‌خوابی و تکدی‌گری و منظره‌های تلخ خیابانی، در شهر تبریز تا حدود بسیار زیادی مهار شده است.
وی ادامه داد: معتقدم الگوی موفق تبریز می‌تواند زمینه رفع چنین چالش‌هایی را در یک برنامه میان‌مدت، فراهم کند.
در جریان این بازدید با دستور شهردار تبریز مقرر شد ۱هزار مترمربع زمین رایگان برای تقویت و توسعه ساز و کار فعالیت این موسسه صادر شود.
گفتنی است در این بازدید فریدون بابایی رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری و ایرج شهین باهر رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر تبریز و همچنین عمادی مدیرکل روابط عمومی و بین الملل شهرداری تبریز نیز حضور داشتند.
موسسه خیریه شکوفه‌های مهرجو از سال ۱۳۸۵ با به عهده گرفتن سرپرستی ۱۰ کودک پسر فعالیت خود را آغاز کرده و هم‌اکنون ۴۰ خردسال و نوجوان بی‌سرپرست و بدسرپرست را نگهداری می‌کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز