روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 177
  • 817
  • 1,357,333
تجهیـز کتابخانه هـا بستـر گستـرش فـر هنـگ کتابخـوانی

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه با ظهور وسایل ارتباطی جدید و شبکه های اجتماعی، کتابخوانی و مطالعه روزنامه تاحدی تحت تاثیر قرار گرفته، گفت: دولت با احداث، تکمیل و تجهیز کتابخانه ها بستر را برای گسترش کتابخوانی فراهم کرده است.
رحیم شهرتی فر در بازدید از کتابخانه مرکزی تبریزبا تقدیر از طرح ابتکاری ‘کتابخانه گردی’ به منظور حضور بیشتر علاقه مندان در کتابخانه ها اظهار کرد: امکان بسیار بزرگی برای علاقمندان به حوزه تحقیق و پژوهش در این کتابخانه فراهم شده است.
وی با بیان اینکه نمی توان برای این مجموعه ارزش گذاری کرد، افزود: کتاب های مرجع و مخزن باز بسیار بزرگ، از جمله مزیت های کتابخانه مرکزی تبریز است که ذوق و شوق هر فردی را برای مطالعه برمی انگیزد.
وی با اشاره به تاسیس و افتتاح کتابخانه های جدید در آذربایجان شرقی گفت: سه کتابخانه به زودی در استان افتتاح می شود که با اضافه شدن این مجموعه های فرهنگی، امیدواریم سرانه مطالعه نیز افزایش یابد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی همچنین بخش نابینایان کتابخانه مرکزی را گنجینه ای گران قیمت و به حق ضروری برای این مجموعه توصیف کرد و گفت: جامعه روشندلان درخواست کتابخانه اختصاصی برای خود داشتند که با هماهنگی شورای شهر و شهرداری یکی از کتابخانه های شهر برای این امر اختصاص داده می شود.
شهرتی فر نقش فرهیختگان و بویژه آموزش و پرورش را در اعتلای فرهنگ کتابخوانی و افزایش میزان مطالعه بسیار موثر دانست و افزود: رسانه ها، دانشگاه ها و سازمان های مردم نهادی که حوزه فعالیت شان توسعه امر فرهنگی است باید در این زمینه بیشتر اهتمام ورزند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز