روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۲۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 158
  • بازدید دیروز: 618
  • کل بازدید ها: 488,983
تجویز خدمات درمانی غیر ضروری بار مالی اضافی بر دوش دولت دارد

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی:

تجویز خدمات درمانی غیر ضروری بار مالی اضافی بر دوش دولت دارد

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با بیان اینکه سازمان بیمه اهرم های قانونی کافی برای نظارت ندارد،گفت: تجویز تصویربرداری های ام آر آی و اسکن های غیر ضروری بار مالی اضافی بر دوش دولت دارد.

وحید مجیدی روز دوشنبه در نشستی با خبرنگاران، سرانه پرداختی به ازای هر بیمه شده در استان در سال ۹۲ را یک میلیون و ۲۶۰ هزار ریال، سال ۹۳ را ۲ میلیون و ۱۲۰هزار ریال و سال گذشته را ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال اعلام کرد و افزود: هزینه های درمانی پرداخت شده نسبت به سال قبل دو و نیم برابر افزایش داشته است.
وی ادامه داد: با وجود افزایش تعداد بیمه شده ها، میزان سرانه نیز افزایش یافته که نشان از رقم بالای پرداختی و تعهدات بیمه سلامت می باشد.
مجیدی رقم پرداختی به موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت در سال ۱۳۹۲ را دو هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال، سال ۱۳۹۳ را چهار هزار و ۶۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: سال گذشته شش هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال به موسسات پرداخت شد که حدود سه برابر افزایش هزینه برای بیمه سلامت است.
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت در استان را ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر ذکر کرد و افزود: سال گذشته ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کرده اند.
به گفته وی هزینه هر بار بستری، مراجعه به پزشک و مراکز درمانی برای هر بیمار در سال گذشته ۵۸۰ هزار ریال برای بیمه سلامت استان هزینه دربر داشته است.
مجیدی همچنین پرداختی به پزشکان و کلینیک ها در سال گذشته را ۶۷۰ میلیارد ریال و داروخانه ها را یک هزار و ۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: بدهی بیمه سلامت استان به بیمارستان ها از بابت سال گذشته ۲ هزار میلیارد ریال است که برای امسال هم حدود ۳ هزار میلیارد ریال بدهی به موسسات پیش بینی می شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز