روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 152
  • 753
  • 1,437,054
تجویز دارو و مرگ بیمار

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: تجویز دارو توسط دندانپزشک فاقد پروانه در یکی از درمانگاه های این شهرستان، موجب مرگ یک مرد ۴۵ ساله شد.
سیامند مرزنگ درگفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: این دندانپزشک که بدون داشتن پروانه در این درمانگاه فعالیت می کرد، برای این فرد آنتی بیوتیک تجویز کرده بود که با تزریق آن در واحد تزریقات موجب پایین آمدن سطح هوشیاری وی شد.
وی با اشاره به اینکه این دندانپزشک مجاز به تجویز دارو نبود، اضافه کرد: این بیمار پس از انتقال توسط اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان امام خمینی (ره) و با وجود انجام اقدامات احیای قلبی و ریوی (CPR) فوت کرد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: هرچند پرونده پزشکی این بیمار در دست بررسی است اما پزشک متخصص طب اورژانس علت مرگ را شوک «آنافیلاکسیک» در پرونده بیمار قید کرد.
مرزنگ بیان کرد: این دندانپزشکی فاقد پروانه توسط واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان و نماینده دستگاه قضایی (اماکن) پلمب و پرونده جهت اقدامات قانونی و بررسی لازم به مراجع قضایی و کمیسیون ماده ۱۱ دانشگاه علوم پزشکی ارجاع شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز