روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 91
  • 702
  • 1,334,292
تجویز موسیقی برای بیماران بستری شده توسط پزشک تبریزی

یک پزشک تبریزی در یک اقدام جالب برای بیماران بستری شده در بخش، موسیقی زنده تجویز می‎کند.
این روزها فیلم نواختن موسیقی زنده در یکی از بیمارستان‎های خصوصی تبریز برای بیماران بستری شده تبدیل به یکی از ترفندها در فضای مجازی شده و نظر کاربران فضای مجازی را به خود جلب کرده است.
دکتر عباس افراسیابی، متخصص قلب و عروق در گفت‎وگو باخبرنگاران با ارائه‎ی توضیحاتی در این خصوص اظهار کرد: در صورت موافقت سایر بیمارستان‎ها، پخش موسیقی لایت و یا اجرای زنده‎ی موسیقی در بیمارستان‎ها می‎تواند تاثیر چشمگیری در بهبود حال بیماران داشته باشد.
وی با اشاره به انگیزه‎ی خود از تجویز موسیقی برای بیماران گفت: بدون شک موسیقی می‎تواند نقش بسیار مهمی در کاهش استرس و دوره‎ی نقاحت بیماران داشته باشد، از این رو ترویج این فرهنگ می‎تواند گام مثبتی در روحیه‎دهی به بیماران باشد.
وی افزود: به عنوان یک پزشک متخصص با پخش و یا اجرای زنده‎ی موسیقی لایت و ملایم در اتاق عمل نیز موافق هستم. زیرا بیهوشی برخی بیماران نیمه عمیق است و این عمل می‎تواند تاثیر مثبتی در بیمار داشته باشد.
افراسیابی با اشاره به این که بیماری‎های قلبی و عروقی اولین عامل مرگ و میر در اکثر نقاط جهان به شمار می‎آید، گفت: عوامل مختلفی از جمله تغذیه، آب و هوا، اقلیم منطقه، خاک و آلودگی در مبتلا شدن به بیماری‎های قلبی دخیل هستند که باید کنترل و توجه بیشتری در تمامی موارد وجود داشته باشد.
وی بیان کرد: متوسط سن افرادی که در کشور ما با ابتلا به بیماری‎های قلبی و عروقی نیاز به اتاق عمل و جراحی پیدا می‎کنند، حدود ۵۶ سال است و در مقایسه با کشورهای اروپای غربی و آمریکای شمالی حدود ۱۰ سال اختلاف در این میان وجود دارد و این رقم در کشورهای اروپایی ۶۵ سال است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که وضع تغذیه نیز در کشور ما از استاندارد خوبی برخوردار نیست؛ بنابراین باید تلاش بیشتری در راستای ارتقاء سلامتی به خرج داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز