روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 971
  • 1,066
  • 1,389,039
تحقق ارتباط دانشگاه با اجتماع و اقتصاد مطالبه‎ی جامعه‏ ی علمی از دولت دوازدهم است

رئیس دانشگاه تبریز تاکید کرد: تحقق ارتباط دانشگاه با اجتماع و اقتصاد، مطالبه‎ی جامعه‏ ی علمی از دولت دوازدهم است.
محمدرضا پورمحمدی با بیان این مطلب اظهار کرد: توسعه‎ی علمی یکی از محورهای اصلی و فناورانه در پیشرفت کشورها به شمار می‎آید و از این رو انتظارات جامعه‎ی علمی و دانشگاهی در توسعه‎ی کشور نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: توسعه بر پایه‎ی دانایی شکل می‏گیرد و امروزه دانایی و پیشرفت علمی نیز با تکیه بر دانش فناورانه و تکنولوژیک صورت می‎گیرد؛ از این رو باید به طرح‎های تحقیقاتی و تولید فناوری در مجامع علمی اعم از دانشگاه‏ها و پژوهشگاه‎ها بیش از پیش توجه شود.
وی با اشاره به انتظارات جامعه‏ی علمی دانشگاه تبریز از دولت دوازدهم عنوان کرد: تامین منابع و اعتبارات از مهم‏ترین عوامل پیشرفت در یک مجموعه‎ی علمی است و این به این معنا نیست که دانشگاه هیچ نیازی جز مشکلات مالی و رفع آن‎ها ندارد، بلکه تامین اعتبارات از مهم‎ترین محورهای پیشبرد اهداف علمی به شمار می‎آید.
پورمحمدی بیان کرد: افزایش دو الی سه درصدی منابع مالی به منظور توسعه‎ی علمی در برنامه‌ی ششم از مهم‏ترین مطالبات جامعه‎ی علمی دانشگاه تبریز است و پس از آن نیز مشورت و همفکری با پژوهشگران و دانشجویان نخبه در مدیریت کشور و حل مشکلات نیز از دیگر مطالباتی است که در صورت عملی شدن، نتایج بسیار خوبی را در بر خواهد داشت.
وی افزود: حرکت برنامه‎مدار باید تبدیل به فرهنگ شود و تمامی دستگاه‎های متولی جامعه باید در پژوهش‎های خود برنامه‌ریزی داشته باشند تا توان و قابلیت‎های داخلی از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل شوند.
وی تاکید کرد: آموزش عالی نیز باید مسئولیت‎گرا و اقتدارگرا باشد و با مشکلات در بخش‎های مختلف آشنا باشد تا از عهده‎ی ارائه‎ی راهکارها به منظور رفع مشکلات برآید.
رئیس دانشگاه تبریز عنوان کرد: دانشگاه محل تحصیل افراد باهوش و نخبه است و نباید منزوی واقع شود و دشتکاه‏های متولی و دولت باید در راستای خروج دانشگاه از انزوا تلاش کرده و زمینه‎ساز آشتی دانشگاه با اجتماع، اقتصاد و صنعت شوند.
وی بیان کرد: اقتصاد دانش بنیان و ایجاد فن بازارها برای به فروش رساندن و جذب مشتری نیز از محورهایی است که زمینه‎ی فروش محصولات فناورانه‎ی ارائه شده از سوی دانشجویان را فراهم می‎کند.
وی تاکید کرد: دانشگاه تبریز حدود ۱۰ هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی دارد و در تمامی کشورها از ایده‎های نوآورانه‎ی دانشجویان حتی در صورت ضرر هم حمایت شده و بر روی آن‎ها سرمایه‎گذاری می‎شود و امید است در کشور مانیز از آنان حمایت شود.
پورمحمدی در پاسخ به ضرورت تغییر مدیران خرد و کلان برای پیشبرد اهداف علمی گفت: شایسته سالاری در پیشبرد اهداف علمی یک مجموعه حرف اول را می‏زند و در صورتی که فردی کفایت لازم برای مدریرت و پیشبرد اهداف را نداشته باشد، باید عوض شود که البته توجه به پیشینه‎ و سوابق مدیریتی فرد نیز لازمه‎ی هر اقدامی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز